Tour of the Alps: Čtvrtou etapu vyhrál ve sprintu vrchařů Matteo Montaguti

nabor

Čtvrtá etapa závodu Tour of the Alps končila spurtem vrchařů. Nejvíce sil měl Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), který předčil na cílové pásce Thibauta Pinota (FDJ). Francouzský cyklista díky bonifikacím stáhl ztrátu vedoucího Gerainta Thomase (Team Sky) a dostal se na druhé místo.
Čtvrtá etapa startovala v Bolzanu a přes dvě vrchařské prémie, na Passo Mendola a Forcella di Brez se závodníci dostali do cílového městečka Cles. Celková délka tratě byla 165,3 kilometrů. Pořadatelům dnes přálo počasí, takže se nemuselo sahat k žádným úpravám trati.

Úniky v Bolzanu pochytal ještě peloton. Nakonec vykrystalizoval únik pěti jezdců: Kilian Frankiny (BMC Racing Team), Stefano Pirazzi, Simone Andreetta (oba Bardiani CSF), Davide Villella (Cannondale-Drapac) a Jérémy Roy (FDJ). Borci získali náskok okolo 3 a půl minuty, ale víc jim tým Sky nedovolil, neboť Villella by začal ohrožovat Gerainta Thomase.

Na horskou prémii Forcella di Brez dojel jako první Pirazzi, následovaný Frankinym. Oba se ve sjezdu spojili, ale ještě je čekalo přibližně 34 kilometrů do cíle. Jako třetí se na vrchol vyšplhal Alexander Foliforov (Gazprom – Rusvelo), který si tak upevnil trikot pro nejlepšího vrchaře. Ve sjezdu zkusil své štěstí Hubert Dupont (AG2R La Mondiale). Odjel pelotonu a vydal se vstříc vedoucí dvojici, kterou dohnal přibližně 5,5 kilometrů před cílem. Ztráta pelotonu v tu dobu činila jednu minutu.

Jako první z vedoucí skupiny odpadl Pirazzi, to bylo přibližně 3,5 kilometrů před cílovou páskou. Už to vypadalo, že by si to dvojice Dupon – Frankiny mohla rozdat o etapový vavřín.

Pirazzi se ovšem vzpamatoval a dotáhl se zpět, zároveň se mílovými kroky blížil peloton. Únik byl zlikvidován kilometr před cílem.

Sprint začal přibližně 200 metrů před páskou. Z první pozice to zkusil Thibaut Pinot, který měl velkou naději, udržel za sebou i Rohana Dennise (BMC Racing Team), který se na něj mocně tlačil. Francouz odolal, ovšem okolo bariéry se takticky protáhl Matteo Montaguti a slavil etapový vavřín.

Geraint Thomas dojel v poklidu v pelotonu a udržel si průběžné vedení. Na druhé místo se díky bonifikaci protlačil Pinot. Třetí v celkové klasifikaci je Ital Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale).

Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) dojel v čase vítěze a byl klasifikován na 24. místě. V celkovém pořadí patří českému borci 64. příčka se ztrátou 29:37.

https://youtu.be/nzTvq2PKJio

[cyklostat id=“Tour-of-the-Alps-2017″ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Tour of the Alps 2017, pořadí 4. etapy“]