Nicola Ruffoni vyhrál spurt třetí etapy závodu Kolem Chorvatska, Durasek spadl a přišel o vedení

Nicola Ruffoni porazil ve spurtu třetí etapy Giacoma Nizzola a vyhrál třetí etapu závodu Kolem Chorvatska. Kristijan Durasek spadl a do cíle dorazil s dvou a půl minutovou ztrátou, a tak se novým lídrem celkového pořadí stal Jaime Roson.

Po krátké a kopcovité etapě na jezdce čekala zvlněná a velmi dlouhá etapa. Měřila 237 kilometrů a vedla z města Imotski do Zadaru.

Na trati byla hned tři kategorizovaná stoupání – na dvacátém kilometru přišel kopec druhé kategorie Lokvičići. O třicet kilometrů později přišel na řadu kopec třetí kategorie Zakučac a za dalších padesát kilometrů kopec druhé kategorie Prapatnica.

Jenže nebyly to tyto kopce, které zamíchaly průběhem etapy. Tím zamíchaly četné pády. V jednom z nich se ocitl i lídr celkového pořadí Kristijan Durasek. Spolu s ním padal i jeho týmový kolega Przemyslaw Niemiec. Zatímco Niemiec skončil v nemocnici, Durasek etapu dokončil, ale s více než dvou a půl minutovou ztrátou na vítěze a přišel o průběžné vedení. Do trikotu lídra se dostal druhý muž druhé etapy – Jaime Roson, který bude hájit pětisekundový náskok na Vincenza Nibaliho a devítisekundový náskok na Jana Hirta.

Nebyli to ale jen vrchaři, kdo dnes padal. Spadl i vítěz první etapy – Sacha Modolo, ale i on naštěstí etapu dokončil.

Nejlepší pozici pro spurt vytvořil tým Bardiani-CSF pro Nicolu Ruffoniho. Ten začal spurtovat s Giacomem Nizzolem za zadním kolem. Jenže italský mistr Nizzolo nedokázal Ruffoniho v závěru porazit. Šestadvacetiletý Ital si tak připsal své páté profesionální vítězství. Trojici italských jezdců na pódiu zkompletoval Riccardo Minali z Astany.

[cyklostat id=“Tour-of-Croatia“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Chorvatska 2017, pořadí 3. etapy“]