Nicola Ruffoni vítězí i ve čtvrté etapě závodu Kolem Chorvatska

nabor

Nicola Ruffoni vítězí podruhé během 24 hodin. I v této etapě platí trend. že se lídr celkového pořadí změnil v každé etapě. Vincenzo Nibali totiž přebírá vedení od Jaimeho Rosona.

Ve čtvrté 171 kilometrové etapě, vedoucí z Crikvenice do Umagu, se únik zformoval ve složení Alan Marangoni, Johannes Schinnagel (Team Felbermayr – Simplon Wels), Daniel Turek (Israel Cycling Academy) a Antonio Di Sante (GM Europa Ovini).

Peloton jim dal prostor a rychle si vypracovali náskok okolo čtyř minut. Tento náskok se dlouhou dobu udržoval, i když tým průběžně vedoucího závodníka Jaimeho Rosona pracoval na čele hlavní skupiny.

Čtyřicet kilometrů před cílem začal náskok uprchlíků pomalu klesat. Jenže únik stále velmi dobře spolupracoval, a tak i 25 kilometrů před cílem byli před pelotonem o dvě minuty.

Pět kilometrů před cílem si stále drželi 25 sekund náskok, ale čelo pelotonu teď táhl tým Trek, který doufal v úspěch Giacoma Nizzola.

Necelé dva kilometry před cílem se vzdálil zbytku úniku Alan Marangoni. Chvíli se zdálo, že si tento nástup pokryje Daniel Turek, ale jeho a zbytek úniku mezitím dojel peloton. Marangoni mezitím stále držel malou výhodu před rychle dotírajícím hlavním polem a technický závěr mu stále dával šanci.

Jenže Italovi to nakonec nestačilo. Jen pár metrů před cílovou páskou se přes něj stihlo přehnat pět závodníků, z nichž nejrychlejší byl Nicola Ruffoni. Ten oslavil již druhou výhru během čtyřiadvaceti hodin.

V hektickém závěru se peloton rozdělil na dvě skupiny. V té přední zůstal Vincenzo Nibali, zatímco v té druhé, která zaostala nakonec o sedm sekund, Jan Hirt a lídr celkové klasifikace Jaime Roson. Nibali se tak dostal do vedení o pouhé dvě sekundy před Rosonem. Hirt je stále třetí, ale jeho ztráta na vedoucího muže se rozrostla na jedenáct sekund.

[cyklostat id=“Tour-of-Croatia“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Chorvatska 2017, pořadí 4. etapy“]