Druhou etapu závodu Kolem Chorvatska vyhrál Kristijan Durasek, Jan Hirt čtvrtý

Ve druhé etapě závodu Kolem Chorvatska se končilo na náročném stoupání Biokovo. Etapu vyhrál Kristijan Durasek, ale výborně si počínal i Jan Hirt, který skončil v etapě na čtvrtém místě s třísekundovou ztrátou na vítězného Chorvata.

Po včerejší etapě, která sice vedla po rovině, ale měřila 227 kilometrů, na jezdce čekala další náročná etapa. Zkrácena byla kvůli nepříznivým podmínkám na 107 kilometrů, ale se závěrečným stoupáním na Biokovo, které měřilo takřka 28 kilometrů, se jednalo o klíčovou etapu pro celkové pořadí.

Anton Vorobyev (Gazprom-Rusvelo), Marco Coledan (Trek-Segafredo), Pirmin Lang (Roth-Akros) a Jonathan Millan (Bicicletas Strongman) se na začátku etapy vydali do úniku. Jenže peloton nic nenechával náhodě. Jejich odstup klesal a 30 kilometrů před cílem to již bylo jen minutu a půl. Z pelotonu zaútočil Artem Nych a jeho týmový kolega Anton Vorobyev se k němu stáhl z úniku, aby mu pomohl. Tempo hlavního pole začal udávat tým Caja Rural a dvojici rychle stáhl. Coledan, Lang a Millan mezitím stále setrvávali na čele závodu. Nakonec jejich snaha skončila 13 kilometrů před cílem.

Alex Aranburu a Laurent Didier pak byli první, kdo se vzdálili zbytku pole. Ovšem za chvíli byli opět pohlceni a stejně skončilo i několik dalších útoků.

Pět kilometrů před cílem nastoupil Hirtův týmový kolega z CCC – Branislau Samoilau. Za pár okamžiků přišel útok žraloka z Messiny – Vincenza Nibaliho. Dojel Samoilaua, ale když se ohlédl, většina favoritů se stále držela jeho zadního kola. Tým CCC tu měl hned tři závodníky, ale Samoilau rychle odpadl a jen těsně před cílem nestačil Felix Grossschartner. Stále tu však byl výborně jedoucí Jan Hirt. Za značkou posledního kilometru zaútočil Durasek společně se Španělem Jaimem Rosonem z týmu Caja Rural. Tito dva se nakonec v závěru o tři sekundy vzdálili dvojici Nibali-Hirt. Výhru v etapě si pak připsal Durasek, který se rovněž stává novým lídrem závodu.

Michal Schlegel skončil na jedenáctém místě a zítra poveze trikot pro nejlepšího jezdce do pětadvaceti let.

[cyklostat id=“Tour-of-Croatia“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Chorvatska 2017, pořadí 2. etapy“]