Tour de France vstupuje do své druhé poloviny

nabor

…A nebude to ledajaký vstup! Další ze zvlněných profilů, jež umožňují více možných vyústění. O zábavu je tak předem postaráno.

 

Ohlédneme-li se nejprve tradičně za predikcí k minulé etapě, její výsledky byly rozporuplné: Riblon s Rodríguezem byli v útoku, ale nakonec ani jeden neuspěl, Leopold Konig se předvedl dobře, ovšem také z toho bylo „jen“ osmé místo, no a Talansky, tomu víra nestačila a katastrofálně ztratil. V duelech slavili úspěch dva ze čtyř jmenovaných.

Počasí by dnes mělo pelotonu přát: skoro jasno, bez deště, teploty šplhající ke třicítce a navíc takřka bezvětrno.

Výčet favoritů nelze než začít jedním jménem, jež ani netřeba vypisovat. Faktem je, že tato etapa je poslední ryze „saganovská“ v itineráří Tour de France 2014. Svědčit by Slovákovi mohla ještě ta zítřejší a rovněž tak devatenáctá, ale už ne tak jednoznačně. Dnešní finální padesátka kilometrů se čtyřmi klasifikovanými a jedním neklasfikovaným stoupáním a rovinou až na posledních pár kilometrech vyzývá k jetí tempa, které zredukuje peloton. Očekávat lze samozřejmě i aktivitu ofenzivních jezdců kalibru Jense Voigta, kteří budou po volném dni odpočatí a hladoví.

Mým osobním favoritem je však jednoznačně Peter Sagan. Pokud se mu podaří zbavit Kristoffa s Greipelem (neříkám, že to bude úplně snadné), proti Gerransovi s Kwiatkowským už mu věřím. Jediné, co je životně nutné si rozmyslet, je strategie ve sjezdu. Myslím, že Sagan má na to, aby v něm rozhodl, ale musí vědět předem, zda vsadí všechno na tuhle kartu. Pokud zvládne dnešek ve své hlavě a kolegové mu závod patřičně zrežírují, nohama dle mého zvítězí.

Oprávněnost mých nadějí se začne (ne)potvzovat od 12:30, především však v poslední hodině a půl závodění, jehož konec lze očekávat kolem 17:15.