Bojovníci a smolaři: po desáté etapě


Tour de France se nezadržitelně blíží do své poloviny a dnešní volný den věnujme rekapitulaci největších bojovníků a smolařů 101. ročníku Tour de France.

Největší bojovníci: Blel Kadri, Tony Martin nebo Luis Angel Mate?

O úniky není ani na letošní Tour nouze a ti vůbec nejaktivnější jezdci jsou odměněni cenami pro největší bojovníky etapy. Po dvou těchto triumfech si již připsali Francouz Blel Kadri (AG2R La Mondiale) a německá „motorka“ Tony Martin (Omega Pharma – Quick-Step).

Sedmadvacetiletý domácí jezdec úřadoval ve 2. a zejména 8. etapě, kdy si dokonce na kopci v Gérardmeru připsal etapový primát.

Elitní německý časovkář a trojnásobný mistr světa v této disciplíně byl zase hodně na očích v etapách číslo devět a deset. V déváté si dal šedesátikilometrovou časovku po níž mohly jeho paže letět vzhůru. Nejenže zvítězil v etapě, ale také si vysloužil čest v následujícím dni vozit puntíkatý trikot. I tehdy se zúčastnil hromadného úniku a odvedl kus práce pro Poláka Kwiatkowského.

Třetím do party je  Luis Angel Mate (Cofidis, Solutions Crédits), který nejprve ve čtvrté etapě podporoval v úniku francouzského miláčka Thomase Voecklera, avšak tehdy doplatil na dva technické problémy. O dva dny později byl třicetiletý Španěl dojet pelotonem až 12 kilometrů a cena pro bojovníka dne mu už neunikla.


Miniaplikace


Největší smolaři: Mark Cavendish, Christopher Froome nebo Alberto Contador?

Letošní Tour se dá skutečně nazvat jako pohřebiště favoritů. Už v první etapě se poroučel první z nich, britský spurtér Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick-Step). Sněl o tom, že dobude žlutý trikot ve městě nedaleko rodného domu své matky, ale nakonec se nedočkal. V cílové rovince měl drsný pád a musel odstoupit.

V etapě na kostkách ho následoval obhájce prvenství Christopher Froome (Team Sky). Později vyšlo najevo, že jeho odstoupení zapříčinily zlomená zápěstí na obou rukách!

Aby toho nebylo málo, v 10. etapě při nepřehledném sjezdu upadl i Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). Rentgen ukázal, že má Španěl zlomenou holeň a s největší pravděpodobností ho tak neuvidíme ani na Vueltě. Zároveň dnes odstoupila další cyklistická ikona současnosti – Švýcar Fabian Cancellara. Před zbytkem Tour raději upřednostnil přípravu na mistrovství světa.

Pokud se tak zítra podíváte na úvodní znělku Tour de France, zaměřte se na to, kolik závodníků v ní nám zůstalo na Tour.

Zároveň se s námi podělte o to, kdo je pro vás největším bojovníkem a kdo měl naopak zatím nejvíce smůly.


Miniaplikace