Tour de France odložena! Posune se celý kalendář


Největší závod cyklistiky je dalším z řady odložených závodů. O měsíc dřív než byl nejpozdější termín oznámení odložení. Organizátoři z A. S. O. oznámili, že Tour de France nezačne v původním termínu. 

Tour de France měla startovat 27. června v Nice, ale toto datum už neplatí. Po spekulacích o závodu za zavřenými dveřmi nebo jeho odsunutí platí druhá varianta. Rozhodnout se mělo do 15. května, ale o měsíc dříve už máme jasnější obrázky. Podstatně tomu pomohl Emmanuel Macron a nařízení jeho vlády o zákazu všech větších akcí do poloviny července, což se přímo týká i Tour de France.

A. S. O. potvrdila, že s UCI, týmy i jezdci jedná o novém termínu závodu. Francouzský deník Dauphiné Libéré přišel s informací, že Tour by se mohla konat mezi 29. srpnem a 20. zářím. Pokud by toto datum bylo skutečné, mělo by dojít k odkladu Vuelty i dalších závodů a dojezd na Champs-Élysées by kolidoval s prvním dnem Mistrovství světa ve Švýcarsku v Aigle.

Toto bylo posléze i potvrzeno pořadatelskou organizací, která po uskutečněné videokonferenci s UCI, zástupci týmů a jezdců rozhodla, že Tour opravdu začne v Nice 29. srpna a skončí v Paříži 20. září.

Pokud se závod uskuteční, bude se jednat o historicky nejpozdější dojezd Tour v historii, ten doposud držel ročník 1908, kdy Lucien Petit-Breton slavil v Paříži 9. srpna.

Zároveň bylo oznámeno, že i Vuelta, kterou také pořádá A. S. O., bude odložena na datum těsně po Mistrovství světa a UCI by rádo uspořádalo po Vueltě i Giro a všechny důležité jarní klasiky, s tím, že by se sezóna klidně mohla protáhnout do listopadu.