nabor

Největší závod cyklistiky je dalším z řady odložených závodů. O měsíc dřív než byl nejpozdější termín oznámení odložení. Organizátoři z A. S. O. oznámili, že Tour de France nezačne v původním termínu. 

Tour de France měla startovat 27. června v Nice, ale toto datum už neplatí. Po spekulacích o závodu za zavřenými dveřmi nebo jeho odsunutí platí druhá varianta. Rozhodnout se mělo do 15. května, ale o měsíc dříve už máme jasnější obrázky. Podstatně tomu pomohl Emmanuel Macron a nařízení jeho vlády o zákazu všech větších akcí do poloviny července, což se přímo týká i Tour de France.

A. S. O. potvrdila, že s UCI, týmy i jezdci jedná o novém termínu závodu. Francouzský deník Dauphiné Libéré přišel s informací, že Tour by se mohla konat mezi 29. srpnem a 20. zářím. Pokud by toto datum bylo skutečné, mělo by dojít k odkladu Vuelty i dalších závodů a dojezd na Champs-Élysées by kolidoval s prvním dnem Mistrovství světa ve Švýcarsku v Aigle.

Toto bylo posléze i potvrzeno pořadatelskou organizací, která po uskutečněné videokonferenci s UCI, zástupci týmů a jezdců rozhodla, že Tour opravdu začne v Nice 29. srpna a skončí v Paříži 20. září.

Pokud se závod uskuteční, bude se jednat o historicky nejpozdější dojezd Tour v historii, ten doposud držel ročník 1908, kdy Lucien Petit-Breton slavil v Paříži 9. srpna.

Zároveň bylo oznámeno, že i Vuelta, kterou také pořádá A. S. O., bude odložena na datum těsně po Mistrovství světa a UCI by rádo uspořádalo po Vueltě i Giro a všechny důležité jarní klasiky, s tím, že by se sezóna klidně mohla protáhnout do listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.