nabor

Jen 36,5 kilometrů proti chronometru, zato osm etap nad 200 kilometrů a vysokohorský závěr obsahující Galibier či Izoard. Taková bude 104. Tour de France, jež začne 1. července 2017.

Závod se pokusí po loňském propadu sledovanosti v letošním roce ulovit diváky průjezdem všemi pěti velkými francouzskými pohořími (postupně zvládne Vogézy, Juru, Pyreneje, Centrální masiv a Alpy). Již dříve ohlášený start v německém Düsseldorfu pak nese jasný cíl utvrdit rostoucí důvěru v cyklistiku v zemi Jana Ullricha. I v roce 2017 zůstanou pro všechny hromadné etapy zachovány časové bonusy, udělované prvním třem v etapě.

Ačkoli je Tour 2017 k časovkářům nevlídná, časovkou začne a (z pohledu celkového pořadí) i skončí. V Düsseldorfu se pojede na 14 kilometrech dvakrát přes Rýn. Rovinatý profil bude svědčit specialistům a samozřejmě Froomovi.

Následuje pasáž, během níž pět ze šesti etap přesáhne 200 kilometrů. Nejprve spurterský dojezd v ikonickém Liege. Z Belgie pak třetí etapa přes Lucembursko povede do francouzského Longwy a dá naději na žlutý dres klasikářům. Rovina po cestě do Vittelu. A v páté etapě první dojezd na kopec – La Planche des Belles Filles. Etapa typicky vogézská, v níž se favorité otestují, ale k velkým rozestupů to nepovede.

Další ploché etapy číslo 6 a 7 a v osmé etapě se dostane ke slovu pohoří Jura a Station des Rousses. Ani tato etapa však není pravým místem pro velký útok, sklony nijak extrémní a poslední prémie 12 kilometrů od cíle. Nejzajímavější z prvního bloku je tak devátá etapa z Nantuy do Chambéry. Nabídne tři mimořádné kategorie, výjezd na Grand Colombier z nejprudší strany a litý výšlap na Mont du Chat. Favorité by před dnem volna měli vytáhnout drápky. Útočit se navíc může i ve sjezdu.

13. etapa Tour de France 2017
To nejlepší ze 13. etapy

Dlouhý přesun z východu na západ Francie znamená, že 10. a 11. etapa budou ve znamení přibližování se Pyrenejím. 214,5 kilometrů dlouhá 12. etapa z Pau na Peyragudes ve svém atraktivním finále poskytne jejich první ochutnávku. 13. etapa do Foix naopak měří jen 101 kilometrů. Nejtěžší pasáže přijdou 30 kilometrů od pásky se sklony až 18 % a stát se může ledacos.

Transferová etapa do Rodez a vzhůru do Centrálního masivu, kde Tour stráví včetně volna tři dny. Vrcholem však budou Alpy. V 17. etapě se přes legendární stoupání a nadmořskou výšku až 2642 m pojede do Serre Chevalier. A v 18. etapě vrchařské klání zakončí další legenda – Izoard. Ten poslouží rovněž jako dějiště L’Étape du Tour, otevřené veřejnosti, a ženy si to na něm rozdají v rámci La Course by Le Tour de France.

 

Z celého závodu nejdelší 19. etapa přivede peloton do Provence a Marseille uvidí o den později 22,5 kilometrů dlouhou zvlněnou časovku. Ta by ovšem neměla rozhodovat, závod je navržen tak, aby se na tempařské dovednosti nedalo spoléhat a zásadní rozdíly vznikly už v hromadných etapách.

Tradiční pařížský dojezd zůstane v roce 2017 prostorem pro oslavu vítěze a závěrečný spurt.

Favorité

Favoritem číslo 1 zůstává i přes vcelku nepřátelskou skladbu etap Chris Froome. Quintana rozdělil svou pozornost mezi Giro a Tour, forma Arua je mírně nejistá, Nibali si počká na Vueltu, proto se otevírá prostor k bitvě velikánů tří generací: britskou nadvládu vyzve Alberto Contador, možná naposledy v opravdu top formě, a domácí naděje Romain Bardet. Pro Austrálii se pokusí získat žlutý dres Richie Porte. Pravděpodobný není úspěch tempaře, například stále se zlepšujícího Rogliče, jednoho z černých koní závodu

7 KOMENTÁŘE

 1. I see your website needs some fresh posts. Writing manually takes a
  lot of time, but there is tool for this boring task, search for; Wrastain’s
  tools for content

 2. Snížil bych počet jezdců z 9 na 7 v týmu.Možná by to mohla být cesta,kam se ubírat dál.

  • Od příštího roku se Grand Tours bude moci zúčastňovat jen 8 jezdců.

 3. Snížil bych počet jezdců z 9 na 7 v týmu.
  Možná by to mohla být cesta,kam se ubírat dál.

 4. Já se těším na Tour určitě.Ostatně jako každý rok. I když mi Giro přijde o dost agresivnější svým pojetí. S letošním Girem si pořadatelé maximálně pohráli a výsledek stál za to. Tour je ovšem jen jedna. Rád bych ji někdy zhlédnul naživo jako divák u tratě a dost možná, že letos se to aspoň na nějaký víkend povede. Ale i TV záběry nemají z okolního prostředí chybu. Jasně je to vykoupeno potencionálním nebezpečím od motorek a letos na to Porte a celá SKY na Giru dost doplatila, ale je to pecka. Třeba se zase dočkáme nějako sprintu do kopce po vlastních 🙂

 5. mám rád cyklistiku ale když se z ní v posl.době dělá kol.sport, je to hnus fialovel…tak jak píše Vlastík…

 6. Tak si myslim,ze opevovany svetovy sampion ktery se vozi v baliku a potom zasprintuje se podle profilu nemusi na pristi Tour prihlasovat.At to zkusi na draze.

Comments are closed.