Top 5 favoritů Tour de France – Nairo Quintana

nabor

Již tuto sobotu odstartuje 105. ročník největšího cyklistického závodu – Tour de France. Organizátoři si od letošní trasy slibují vyšší atraktivitu závodění, a tak si společně pojďme projít ty největší favority celého závodu. Dnes si představíme Kolumbijce Naira Quintanu, dlouhodobě největšího vyzyvatele Chrise Frooma. 

Nairo Quintana ZweelerKolumbijský talent silniční cyklistiky už dávno není tím mladíkem, který v roce 2010 vyhrál Tour de l´Avenir, prestižní závod jezdců do 23 let, a který v roce 2012 přestoupil do Movistaru s očekáváním zářné budoucnosti. Dnes je mu 28, úspěchů už posbíral nespočet, ten největší mu ale stále uniká. Podaří se mu konečně letos získat žlutý dres?

Vše nasvědčuje tomu, že by to mohlo vyjít. Vždyť Nairo už několikrát prokázal, že třítýdenní závody mu sedí. A obzvlášť v sudých letech se mu daří. 2014 – vítězství na Giru, 2016 – první na Vueltě, 2018 – ? Ano, zkompletování „hattricku“ letos podřídil celou sezonu.

On i celý Movistar se evidentně poučili z loňské sezóny, kdy se Quintana neúspěšně pokoušel o vražednou kombinaci Giro/Tour. Jeho největší konkurent má naopak italskou Grand Tour v nohách a měl by být unavenější. To Quintana více odpočíval a vše směřoval vstříc úspěchu právě na francouzských silnicích.

Quintana, Dumoulin, NibaliTýdenních závody, které letos absolvoval, bral spíše jako testy, ale i na nich už prokázal velmi dobrou výkonnost, když hned na třech z nich skončil na stupních vítězů. Po dubnovém závodě kolem Baskicka se vydal na dva měsíce do rodné Kolumbie, aby trénoval horské dojezdy a piloval časovku. Formu by tak podle všeho měl mít dobrou, možná větším otazníkem tak bude týmová podpora.

K jeho tradičnímu parťákovi, nestárnoucímu Valverdemu, přibyl totiž další vlčák – Mikel Landa. Tato trojice vypadá na papíře extrémně silně, otázkou ale je, jak bude jejich spolupráce vypadat v terénu. Šéfové Movistaru totiž oficiálně neoznačili jediného lídra, ale rovnou tři. Jednička týmu by měla vykrystalizovat až v průběhu závodu, což je pro Quintanu nová pozice, která mu nemusí vyhovovat.

Pokud nicméně zvládne první testy, pak by se na konci července opravdu mohl stát prvním Kolumbijcem, který se na Champs-Élysées postaví na stupínek nejvyšší.

Seriál TOP 5 favorité Tour de France 2018

Datum Jezdec
2.7.2018 Vincenzo Nibali
3.7.2018 Richie Porte
4.7.2018 Romain Bardet
5.7.2018 Nairo Quintana
6.7.2018 Chris Froome