Top 10 týmů podle vítězství


V dalším díle Top 10 se zaměříme na Top 10 týmu World Tour podle počtu vítězství v sezóně. Do statistik započítáváme i celková prvenství v etapových závodech.

10. Orica – Green EDGE (28 vítězství)

Vítěz 3. etapy Gira Michael Matthews
Michael Matthews

Na 10. místě je v tomto směru Orica – GreenEDGE.

  • Herald Sun Tour – 2x Caleb Ewan, 1x Cameron Meyer (i celkový triumf)
  • Jihoafrický časovkářský šampionát – Daryl Impey
  • Oceánský časovkářský šampionát – Michael Hepburn
  • Tour de Langkawi – 2x Caleb Ewan
  • Paříž – Nice – Michael Matthews
  • kolem Baskicka – Michael Matthews
  • Vuelta a la Roja – Caleb Ewan
  • kolem Romandie – 2x Michael Albasini
  • Giro d´Italia – TTT, Michael Matthews
  • Tour de Korea – 4x Caleb Ewan (i celkově)
  • kolem Švýcarska – Michael Matthews
  • San Sebastian – Adam Yates
  • Vuelta a Espaňa – 2x Esteban Cháves, 1x Caleb Ewan
  • Tour of Alberta – Michel Matthews
  • Abu Dhabi Tour – Esteban Cháves (i celkově)

9. Tinkoff – Saxo (29 vítězství)

Sagan
Peter Sagan

Stáj Olega Tinkoffa vyhrála o jeden závod víc než Orica. Tinkoff měl pomalý rozjezd (do června jen 9 výher včetně tří prvenství na etapových závedech).

  • Vuelta a Andalucia – Alberto Contador
  • Tirreno – Adriatico – Peter Sagan
  • Cycliste Sarthe – Manuele Boaro
  • Amgen Tour of California – 2x Peter Sagan (i celkově)
  • Tour of Norway – Jesper Hansen (i celkově)
  • Giro d´Italia – celkově Alberto Contador
  • Okolo Slovenska – Michael Kolar
  • kolem Švýcarska – 2x Peter Sagan
  • Route du Sud – Alberto Contador (i celkově)
  • Dánský časovkářský šampionát – Christopher Juul-Jensen
  • Slovenský časovkářský šampionát – Peter Sagan
  • Dánský hromadný závod – Chris Anker Soerensen
  • Slovenský hromadný závod – Peter Sagan
  • Tour de France – Rafal Majka
  • kolem Polska – Maciej Bodnar
  • kolem Dánska – 2x Matti Breschel, 1x Michael Morkov, celkově Christopher Juul-Jensen
  • USA Pro Cycling Challenge – Roman Kreuziger
  • Vuelta a Espaňa – Peter Sagan
  • Giro della Regione Friuli Venezia Giulia – Felix Großschartner
  • GP Industria – Daniele Bennati
  • Mistrovstvý světa hromadný závod – Peter Sagan

8. Lampre – Merida (32 vítězství)

Ruben Plaza Molina
Rubén Plaza Molina

Na 8. místo se řadí tým Lampre – Merida

  • Africký časovkářský šampionát – Tsgabu Grmay
  • Trofeo Laigueglia – Davide Cimolai
  • kolem Ománu – Rafael Valls (i celkově)
  • GP di Lugano – Niccolo Bonifazio
  • Paříž – Nice – Davide Cimolai
  • Tour of Turkey – Sacha Modolo, celkově Kristijan Durasek
  • Giro d´Italia – 2x Sacha Modolo, 1x Jan Polanc, 1x Diego Ulissi
  • Tour of Japan – 1x Valerio Conti, 1x Niccolo Bonifazio
  • Critérium du Dauphiné – Rui Costa
  • kolem Švýcarska – Kristijan Durasek
  • Portugalský časovkářský šampionát – Nelson Oliveira
  • Etiopský časovkářský šampionát – Tsgabu Grmay
  • Etiopský silniční šampionát – Tsgabu Grmay
  • Portugalský silniční šampionát – Rui Costa
  • Slovinský silniční šampionát – Luka Pibernik
  • Tour de France  – Rubén Plaza
  • Tour of Qinghai Lake – Ilia Koshevoy
  • Vuelta a Espaňa – 1x Nelson Oliveira, 1x Rubén Plaza
  • Chrono Champenois Masculin International – Filippo Ganna
  • Memorial Marco Pantani – Diego Ulissi
  • Tour of Hainan – 2x Sacha Modolo (i celkově)
  • Taiwanský silniční šampionát – Chun Kai Feng
  • Taiwanský časovkářský šampionát – Chun Kai Feng

7. Movistar (32 vítězství)

Alejandro Valverde zvítězil na Lutych - Bastogne - Lutych 2015
Alejandro Valverde

Španělská sestava prožila také velmi dobrý rok.

  • Tour Down Under – Juan José Lobato
  • Tour de San Luis – Adriano Malori
  • Trofeo Serra de Tramuntana – Alejandro Valverde
  • kolem Kataru – José Joaquin Rojas
  • Vuelta a Andalucia – 2x Juan José Lobato, 1x Javier Moreno
  • Tirreno – Adriatico – 1x Adriano Malori, 1x Nairo Quintana (i celkově)
  • kolem Katalánska – 3x Alejandro Valverde
  • Cycliste Sarthe – Adriano Malori
  • Klasika Primavera – José Herrada
  • Valonský šíp – Alejandro Valverde
  • Liege – Bastogne – Liege – Alejandro Valverde
  • Vuelta Asturias – 1x Jesús Herrada, 1x Igor Anton (i celkově)
  • Bayern Rundfahrt – Alex Dowsett (i celkově)
  • Giro d´Italia – Beňat Intxausti.
  • Italský časovkářský šampionát – Adriano Malori
  • Španělský časovkářský šampionát – Jonathan Castroviejo
  • Britský časovkářský šampionát – Alex Dowsett
  • Španělský silniční šampionát – Alejandro Valverde
  • Tour de Pologne – celkově Ion Izagirre
  • Tour du Limousin – Jesús Herrada
  • Vuelta a Espaňa – Alejandro Valverde
  • Tour du Poitou Charentes – Adriano Malori
  • Tour de l´Avenir – celkově Marc Soler

6. BMC (33 vítězství)

Greg Van Avermaet
Greg Van Avermaet

Na 6. místo se řadí tým BMC. Američanům se letos dařilo a především na velkých závodech.

  • Tour Down Under – Rohan Dennis (i celkově)
  • Tirreno – Adriatico – Greg Van Avermaet
  • kolem Katalánska – Tejay Van Garderen
  • Volta Limburg Classic – Stefan Küng
  • Brabantský šíp – Ben Hermans
  • kolem Romandie – Stefan Küng
  • Tour de Yorkshire – Ben Hermans
  • Giro d´Italia – 2x Philippe Gilbert
  • Baloise Belgium Tour – Greg Van Avermaet (i celkově)
  • Critérium du Dauphiné – TTT
  • Švýcarský časovkářský šampionát – Silvan Dillier
  • Švýcarský silniční šampionát – Danilo Wyss
  • Österreich Rundfahrt – Rick Zabel
  • Tour de France – Rohan Dennis, TTT, Greg Van Avermaet
  • GP Cerami – Philippe Gilbert
  • Tour de Wallonie – Philippe Gilbert
  • Prudential RideLondon – Jean-Pierre Drucker
  • Eneco Tour – Manuel Quinziato
  • Arctic Race of Norway – 2x Rohan Dennis (i celkově), 1x Taylor Phinney, 1x Brent Bookwalter
  • Vuelta a Espaňa – TTT, Alessandro de Marchi
  • Mistorvství světa – TTT

5. Astana (34 vítězství)

Nibali
Vincenzo Nibali

Na 5. místo se dostala Astana.

  • Vuelta Ciclista a Murcia – Rein Taaramäe
  • kolem Ománu – Andrea Guardini
  • Tour de Langkawi – 4x Andrea Guardini
  • kolem Baskicka – Mikel Landa
  • Giro del Trentino – Paolo Tiralongo
  • Tour de Picardie – Andrea Guardini
  • World Ports Classic – Andrea Guardini
  • Giro d´Italia – 2x Mikel Landa, 2x Fabio Aru, 1x Paolo Tiralongo.
  • kolem Švýcarska – Alexey Lutsenko
  • Evropské hry silniční závod – Luis Leon Sánchez
  • Kazašský časovkářský šampionát – Alexey Lutsenko
  • Italský silniční šampionát – Vincenzo Nibali
  • Tour de France – Vincenzo Nibali
  • Tour of Denmark – Lars Boom
  • Vuelta a Burgos – TTT,  Miguel Ángel López, celkově Rein Taaramäe
  • Arctic Race of Norway – celkově Rein Taaramäe
  • Vuelta a Espaňa – Mikel Landa, celkově Fabio Aru
  • Coppa Bernocchi – Vincenzo Nibali
  • Tre Valli Varesine – Vincenzo Nibali
  • Milán – Turín – Diego Rosa
  • Tour of Almaty – Alexey Lutsenko
  • kolem Lombardie – Vincenzo Nibali
  • Abu Dhabi Tour – Andrea Guardini
  • Tour of Hainan – Andrey Zeits

4. Katusha (40 vítězství)

Kristoff
Alexander Kristoff

Katusha sice získala celkem 40 prvenství, ale hned 20 z nich vybojoval Alexander Kristoff.

  • kolem Kataru – 3x Alexander Kristoff
  • kolem Ománu – Alexander Kristoff
  • Dreidaagse van West-Vlaanderen – Anton Vorobyev
  • Paříž – Nice – Alwxander Kristoff
  • kolem Katalánska – Sergey Chernetskiy
  • Gent – Wevelgem – Luca Paolini
  • tři dny v Panne – 3x Alexander Kristoff
  • GP Miguel Indurain – Ángel Vicioso
  • kolem Flander – Alexander Kristoff
  • Scheldeprijs – Alexander Kristoff
  • kolem Baskicka – 2x Joaquim Rodríguez (i celkově)
  • kolem Romandie – celkově Ilnur Zakarin
  • Tour of Norway – 2x Alexander Kristoff
  • Giro d´Italia – Ilnur Zakarin
  • Tour des Fjords – 3x Alexander Kristoff, celkově Marco Haller
  • GP d´Argovie – Alexander Kristoff
  • kolem Švýcarska – Alexander Kristoff, celkově Simon Špilak
  • Litevský časovkářský šampionát – Gatis Smukulis
  • Ruský silniční šampionát – Yuri Trofimov
  • Rakouský silniční šampionát – Marco Haller
  • Österreich Rundfahrt – TTT
  • Tour de France – 2x Joaquim Rodríguez
  • Vuelta a Burgos – Vladimir Isaychev, Dani Moreno
  • Arctic Race of Norway – Alexander Kristoff
  • GP Plouay – Alexander Kristoff
  • Vuelta a Espaňa – Joaquim Rodríguez

3. Lotto Soudal (40 vízězství)

Greipel
André Greipel

Belgičané mají za sebou úspěšný rok.

  • GP Marseille – Pim Lighart
  • Etoile de Bességes – Kris Boeckmans, Tony Gallopin
  • Vuelta a Andalucia – Pim Lighart
  • Vuelta ao Algarve – André Greipel
  • Le Samyn – Kris Boeckmans
  • Paříž – Nice – André Greipel, Tony Gallopin
  • Tirreno – Adriatico – Jens Debusschere
  • Nokere Koerse – Kris Boeckmans
  • kolem Turecka – André Greipel
  • Giro d´Italia – André Geripel
  • Tour de Picardie – 2x Kris Boeckmans (i celkově)
  • World Ports Classic – Kris Boeckmans (i celkově)
  • Tour de Luxembourg – 2x André Greipel, 1x Sean De Bie
  • Ster ZLM Toer – 2x André Greipel (i celkově)
  • Belgický časovkářský šampionát – Jürgen van Den Broeck
  • Tour de France – 4x André Greipel
  • Tour de Pologne – Bart De Clercq
  • Eneco Tour – André Greipel, Tim Wellens (i celkově)
  • Vattenfall Cyclassics – André Greipel
  • Tour of Britain – André Greipel
  • GP de Montréal – Tim Wellens
  • GP de Wallonie – Jens Debusschere
  • Primus Classic Impanis – Sean De Bie
  • Omloop van het Houtland Lichtervelde – Jens Debusschere
  • Tour de l´Eurometropole – Jens Debusschere

2. SKY (45 vítězství)

Chris Froome vyhrál 10. etapu na Tour de France
Chris Froome

Na druhém místě se umístil tým SKY.

  • Australský časovkářský šampionát – Richie Porte
  • Tour Down Under – Richie Porte
  • kolem Dubaje – Elia Viviani
  • Volta ao Algarve – Richie Porte, Geraint Thomas (i celkově)
  • Vuelta a Andalucia – Chris Froome (i celkově)
  • Omloop Het Nieuwsblad – Ian Stannard
  • Paříž – Nice – 2x Richie Porte (i celkově)
  • Tirreno – Adriatico – Wout Poels
  • E3 Harelbeke – Geraint Thomas
  • Settimana Internazionale Coppi e Bartali – Ben Swift
  • kolem Katalánska – celkově Richie Porte
  • tři dny v Panne – Sir Bradley Wiggins
  • Giro del Trentino – Richie Porte (i celkově)
  • kolem Romandie – TTT
  • Tour de Yorkshire – Lars Peter Nordhaug (i celkově)
  • Giro d´Italia – Elia Viviani, Vasil Kiryienka
  • Critérium du Dauphiné – 1x Peter Kennaugh, 2x Chris Froome (i celkově)
  • Evropské hry časovka – Vasil Kiryienka
  • Běloruský časovkářský šampionát – Vasil Kiryienka
  • Bristský silniční šampionát – Peter Kennaugh
  • Tour de France – Chris Froome (i celkově)
  • Tour de Pologne – Sergio Henao
  • Czech Cycling Tour – Leopold König
  • Tour of Britain – 3x Elia Viviani, 1x Wout Poels
  • Vuelta a Espaňa – Nicaloas Roche
  • Mistorvství světa v časovce – Vasil Kiryienka
  • Abu Dhabi Tour – 2x Elia Viviani
  • Chrono des Nations – Vasil Kiryienka.

1. Etixx – Quick Step (54 vítězství)

Štybar
Zdeněk Štybar

Nejúspěšnějším týmem letošního roku je Etixx – Quick Step.

  • Tour de San Luis – Mark Cavendish
  • Cadel Evans Great Ocean Road Race – Gianni Meersman
  • kolem Dubaje – 2x Mark Cavendish (i celkově)
  • Kolumbijský časovkářský šampionát – Rigoberto Uran
  • kolem Kataru – Niki Terpstra (i celkově)
  • Clasica de Almeria – Mark Cavendish
  • Volta ao Algarve – Gianni Meersman, Tony Martin
  • Kuurne – Bruxelles – Kuurne – Mark Cavendish
  • Strade Bianche – Zdeněk Štybar
  • Paříž – Nice – Michal Kwiatkowski
  • Dreidaagse van West-Vlaanderen – Yves Lampaert (i celkově)
  • Handzame Classic – Gianni Meersman
  • Ronde Van Zeeland Seaports – Iljo Keisse
  • Amstel Gold Race – Michal Kwiatkowski
  • kolem Turecka – 3x Mark Cavendish
  • kolem Romandie – Tony Martin
  • Amgen Tour of California – 4x Mark Cavendish, 1x Julian Alaphilippe
  • Baloise Belgium Tour – Tom Boonen
  • Giro d´Italia – Iljo Keisse
  • Rund um Köln – Tom Boonen
  • Německý časovkářský šampionát – Tony Martin
  • Nizozemský silniční závod – Niki Terpstra
  • Český silniční závod – Petr Vakoč
  • Tour de France – Tony Martin, Zdeněk Štybar, Mark Cavendish
  • Tour de Wallonie – Niki Terpstra (i celkově)
  • Eneco Tour – Tom Boonen
  • Czech Cycling Tour – TTT, Fernando Gaviria, Zdeněk Štybar, celkově Petr Vakoč
  • Tour du Poitou Charentes – 2x Matteo Trentin, celkově Tony Martin
  • Tour of Britain – Petr Vakoč, Fernando Gaviria, Matteo Trentin
  • GP de Québec – Rigoberto Uran
  • Kampioenschap van Vlaanderen – Michal Golas
  • Münsterland Giro – Tom Boonen
  • Paříž – Tours – Matteo Trentin
Vakoč
Petr Vakoč