Tom Dumoulin a Simon Yates se znovu zaměří na Giro

nabor

Lídr týmu Sunweb, Tom Dumoulin, stejně jako v předcházejících letech bude cílit na úspěch při Giru d′Italia. Včera to tým a samotný jezdec oznámili na sociálních sítích. Stejným způsobem dnes sdělil médiím svoji účast i Simon Yates.

Vítěz Gira z roku 2017 a loni druhý Tom Dumoulin se v sezóně 2019 pokusí získat druhý růžový dres do sbírky. Od Dumoulina je to docela očekávaný krok vzhledem k počtu časovkářských kilometrů na Giru. Tradičně jich je více než na Tour (1., 9. a 21. etapa s celkovou délkou 58,5 kilometru oproti jedné individuální na Tour, která bude měřit 27 kilometrů).

Dumoulin nevyloučil ani svoji účast na Tour, kde ovšem bude závodit podle svých sil a jak uzná za vhodné a nevyhlásil útok na double Giro-Tour, který na zopakování čeká už od roku 1998, kdy oba závody ovládl Marco Pantani. V minulých letech se o napodobení tohoto kousku neúspěšně pokusili například Alberto Contador nebo Chris Froome.

Dumoulinovi se postaví Vincenzo Nibali, který vyhlásil stejný cíl jako Nizozemec. Žralok z Messiny se také zaměří na Giro a na Tour de France pojede podle své kondice.

Mitchelton-Scott pošle do boje znovu Simona Yatese. Vítěz letošní Vuelty bude chtít napravit nepovedený závěr letošního Gira. Dost možná na start vyrazí i Esteban Cháves.

Ostatní závodníci, kteří zamíří na celkové pořadí na Giro jsou stále spíše v rovině spekulací. U Movistaru svoji účast údajně zvažuje třetí muž ze sezóny 2016 a mistr světa Alejandro Valverde, kterého by mohl doplnit loňský nejlepší vrchař Mikel Landa nebo letos čtvrtý Richard Carapaz.

Velká otázka je u týmu Sky. Chris Froome chce jednoznačně zaútočit na pátý titul z Tour de France, ale obhájit žlutý dres bude chtít i Geraint Thomas. Tím se může naskytnout příležitost pro Egana Bernala nebo Michala Kwiatkowskiho.

Otázka je u Thibauta Pinota, který se možná bude chtít vrátit na domácí Tour de France. Nahradit by ho podle některých indícií mohl Romain Bardet. Na start by se mohl postavit i Ilnur Zakarin z Katushi.