Titul časovkářského mistra Evropy obhájil Stefan Küng!

nabor

Mistrovství Evropy, které hostí region Trentino s centrem v Trentu, mělo dnes na programu časovky. Tu mužskou ovládl Stefan Küng (Švýcarsko). Stříbro si odveze domácí Filippo Ganna (Itálie) a bronz Remco Evenepoel (Belgie). 

Pořadatelé si na závodníky nachystali krátkou 22,4 kilometrů dlouhou trasu údolím řeky Adiže.

Jako první se na trasu vydal Julius van den Berg (Nizozemsko), ale krátce po něm vyrazil jeden z favoritů Kasper Asgreen (Dánsko). Dán trasou letěl a stihl předjet před sebou startujícího Jánose Pelikána (Maďarsko) a skoro i van den Berga, který na prvním místě vydržel jen pár vteřin. Asgreen se usadil do čela s časem 25:21. Ještě když byl Asgreen na trati, překonal ho na mezičase Edoardo Affini (Itálie). Ani Affiniho čas nevydržel dlouho, když ho vymazal Stefan Bissegger (Švýcarsko).

Affini potvrdil čas na mezičasu a v cíli se před Asgreena dostal o 13 vteřin. Italovi vedení nevydrželo dlouho, protože v novém nejrychlejším čase 24:53 přijel do cíle Bissegger. Švýcar se ale musel obávat dalších závodníků na trati, především mistra světa Filippa Ganny, který na mezičase stanovil nový nejlepší čas. Jen o sekundu pomalejší byl na mezičasu Remco Evenepoel. Tři vteřiny na Gannu ztratil obhájce prvenství Stefan Küng.

Ganna se na trase prohnal i kolem vítěze Tour de France Tadeje Pogačara (Slovinsko) a spěchal do cíle. Toho dosáhl v novém nejlepším čase 24:38. Ale nic jistého neměl, protože do cíle letěl i Remco Evenepoel. Mladý Belgičan nakonec o 7 vteřin nestačil na Gannu. Mezitím Stefan Küng předjel Rémiho Cavagnu a v cíli z toho byl nejlepší čas o 8 vteřin před Gannou a zlatá medaile.

Zdroj obrázku:
Cyclingweekley (©2021): Stefan Küng shatters time of Filippo Ganna to become European time trial champion, https://www.cyclingweekly.com/news/stefan-kung-shatters-time-of-filippo-ganna-to-become-european-time-trial-champion (9. 9. 2021)