Na evropský časovkářský trůn usedá Marlen Reusser


Po titulu na Evropských hrách v roce 2019 a loňském bronzu na ME je Marlen Reusser poprvé mistryní starého kontinentu proti chronometru. Stříbro z Plouay si zopakovala Ellen van Dijk, třetí místo zajela Lisa Brennauer.

Se slovenskou, ovšem nikoli českou, účastí se dnes konaly časovky žen kategorií elite i U23. Mezi třiadvacítkářkami překvapivě slavily domácí. Guazzini brala zlato a Pirrone bronz, zatímco Hannah Ludwig musela vystačit se stříbrem. (Nora Jenčušová skončila osmnáctá.) Ještě větším šokem by byl italský úspěch mezi dospělými. Cecchini ani Bussi nepatřily k top adeptkám medailí, ačkoli Vittorii Bussi k nim startovní listina umístěním u chvostu přiřadila.

První čas pod půl hodiny zajela na 22,4 km dlouhé rovinaté trati Belgičanka Ann-Sophie Duyck, první potenciálně medailový (28:35) Lisa Klein. Také Riejanne Markus stvrdila formu, nicméně na Němku to nestačilo. Hned potom vyrazila Tereza Medveďová, která bohužel neměla předčít žádnou ze 32 soupeřek.

Jak se ukázalo, startovní listina nelhala. V závěru krom solidních jízd Kiesenhofer či Bussi přišly také poslední tři orlice a jejich útok byl stoprocentně medailový. Nejdříve vyrazila Lisa Brennauer a musela spolknout předjetí Marlen Reusser, avšak coby průběžně druhá už měla své jisté. Ellen van Dijk pak zkoušela umazat sedmisekundový deficit z mezičasu, leč marně.

Zlato tak za 27:13 získává Švýcarsko, do Nizozemí putuje stříbro a do Německa bronz.

P. Jméno Tým Čas
1. Marlen Reusser Švýcarsko 27:13
2. Ellen van Dijk Nizozemsko +19
3. Lisa Brennauer Německo +1:02
4. Lisa Klein Německo +1:22
5. Riejanne Markus Nizozemsko +1:43
6. Valeria Kononenko Ukrajina +1:52
7. Anna Kiesenhofer Rakousko +2:00
8. Vittoria Bussi Itálie +2:09
9. Sara Van de Vel Belgie +2:13
10. Emma Norsgaard Dánsko +2:18