Ve smíšené časovce na mistrovství Evropy triumfovala favorizovaná Itálie

nabor

Domácí barvy vystřídaly Německo, jež se v Trentinu muselo spokojit s druhým místem, na piedestalu evropské smíšené časovky. Bronz těsně ztratil, spíše než získal, tým Nizozemska.

Trať s otočkou na kruhovém objezdu a několika nevlídnými zatáčkami byla naštěstí suchá, což mělo svědčit papírově nejsilnějším sextetům (respektive dvěma triům) Itálie, Německa, Francie a Nizozemí. Jako první startovali muži, což předznamenalo blízkou prohlídku oranžových dresů ze strany Polek. Tříminutový rozestup se podařilo tulipánové partě proměnit v 53 sekund výhody v cíli a horká křesla byla její.

Francouzský atak neměl přes solidní začátek naděje, ztroskotal o více než minutu, zato Itálie nezklamala. Ačkoli mužská sestava jela s trochou nadsázky v jednom a půl muži (De Marchi sotva střídal a posléze odpadl, Ganna diktoval tempo většinu času), 51:59 bylo na 45kilometrové trati jasnou přihláškou o zlaté medaile.

Němky se držely statečně a nechaly Itálii dlouho v napětí, hlavní souboj se ale přece jen odehrál s Nizozemskem a výborná spolupráce nakonec na stříbro stačila. Časovku zdárně dokončilo všech osm startujících týmů, Slovinsko sestavu vlivem onemocnění neposkládalo.

P. Tým Čas
1. Itálie 51:59
2. Německo 52:20
3. Nizozemsko 52:25
4. Francie 53:27
5. Rakousko 55:23
6. Rusko 55:34
7. Ukrajina
8. Polsko 55:52