Timothy Dupont byl nejrychlejší v dojezdu druhé etapy Etoile de Bessèges

nabor

Timothy Dupont se stal vítězem druhé etapy závodu Etoile de Bessèges před Pierrem Barbierem a Giacomem Nizzolem. Celkové vedení uhájil Christophe Laporte.

Na začátku etapy se vytvořil únik ve složení Tony Hurel (St-Michel-Auber 93), Maximilien Picoux (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), Alexandre Delettre (Delko), Ludovic Robeet (Bingoal-WB) a Vojtěch Řepa (Equipo Kern Pharma).

Peloton si tuto skupinu hlídal a již poměrně daleko před cílem se rychle přibližovat. Na to zareagoval Robeet, který 44 kilometrů před cílem osamoceně nastoupil. Vojtěch Řepa se snažil na Belgičana dotáhnout, ale nakonec se mu to nepodařilo. Zatímco zbytek původního úniku byl dostižen necelých 30 kilometrů před cílem, Robeet si stále držel náskok na hlavní skupinu. Jeho sólo skončilo až 10 kilometrů před cílem.

Peloton se blížil do cílového La Calmette po velice úzkých silnicích, což si nakonec vybralo svoji daň. Necelé 4 kilometry před cílem došlo k hromadnému pádu přibližně v polovině hlavního pole. Vpředu se mezitím nadále přetlačovaly hlavní sprinterské týmy v čele s Arkéou Samsic, Cofidisem a Trekem.

Nezbýval ani kilometr do cíle a při výjezdu z kruhového objezdu došlo k dalšímu pádu. Z poměrně vysoké rychlosti skončilo na zemi hned několik závodníků, což znovu nadělilo peloton. Do výhodné pozice se tak dostal Giacomo Nizzolo, který jako první otevřel spurt. Jak se ale nakonec ukázalo, bylo to příliš brzy. Vysokou rychlost dokázal v samém závěru nabrat Timothy Dupont a ze zadních pozic se propracoval až dopředu a dokázal zvítězit. Na druhém místě skončil Pierre Barbier, Nizzolovi nakonec patřilo až třetí místo. Včerejší vítěz Christophe Laporte obsadil páté místo a i zítra vyjede v dresu lídra celkového pořadí.

Jezdec (Země) Tým Čas
1 Timothy Dupont (Bel) Bingoal WB 3:35:15
2 Pierre Barbier (Fra) Delko
3 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
4 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
6 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic
7 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team
8 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal
9 Silvan Dillier (Švý) Alpecin-Fenix
10 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo

 

fotografie: Bingoal – Wallonie Bruxelles