Tim Wellens zvládl nejlépe dojezd 4. etapy a ujal se vedení

nabor

Belgičan Tim Wellens (Lotto Soudal) udolal po skvělé bitvě Španěla Mikela Landu (Movistar) a dojel si pro etapový vavřín. Navíc se ujal vedení v závodě Ruta del Sol. Pro třetí místo vystoupal Jakob Fuglsang (Astana).

Dnes se do úniku pustila dvojice Wanty-Groupe Gobert – Marco Minaard a Guillaume Martin. K nim se v průběhu etapy připojila dvojice Movistaru – Andrey Amador, Ramon Carretero a také Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac).

Následně se Vanmarcke s Amadorem oddělili a zůstali v úniku osamoceni před balíkem, který vedli jezdci Sky a Astany.

Už 9 kilometrů před cílem dal Vanmarcke Amadorovi najevo, že nebude tolik střídat. Tato silná dvojice měla stále velmi solidní náskok přes 40 vteřin.

4 kilomety před cílem potkal defekt Chrise Frooma a musel si dojíždět úplně sám peloton. Tým k němu navíc nemohl nikoho poslat, jelikož na čele byl stále vedoucí Wout Poels.

Před závěrečným stoupáním se úplně rozpadl tým Sky a Wout Poels si musel najít pozici sám, zatímco na čelo přijeli jezdci LottoNL-Jumbo se Stevenem Kruijswijkem.

Hned v úvodu 1300 metrového závěrečného stoupání byli dostiženi Vanmarcke s Amadorem a okamžitě zaútočila dvojice Lotta Soudal Maxime Monfort – Tim Wellens. Monfort vypracoval pro Wellense skvělou pozici a odtáhl jej od balíku. Na tento nástup reagoval Mikel Landa, dotáhl se k Wellensovi a společně si vytvořili malý náskok. Jakob Fuglsang jel s drobným odstupem za nimi.

Landa svým brutálním tempem v nejprudších pasážích snažil Wellense zničit, ten se ale dokázal svého soka v boji o výhru udržet. Po nájezdu na dlažební kostky získal Belgičan převahu a dokázal Španěla zlomit. Dojel pro výhru a také pro dres lídra. Dosavadní lídr závodu Wout Poels měl špatnou pozici a dokázal z ní vytěžit pouze čtvrté místo za Fuglsangem a před Florisem De Tierem (LottoNL-Jumbo), který dnes velmi překvapil svým výkonem a zastínil i svého lídra Stevena Kruijswijka.

Rozestupy v celkovém pořadí jsou minimální a rozhodne zítřejší časovka na 14 kilometrů.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Tim Wellens Lotto Soudal 4:36:23
2. Mikel Landa Movistar + 0:05
3. Jakob Fuglsang Astana + 0:12
4. Wout Poels Sky + 0:13
5. Floris De Tier LottoNL-Jumbo ,,
6. Marc Soler Movistar + 0:17
7. Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo + 0:20
8. Luis León Sánchez Astana ,,
9. Simon Clarke EF Education First-Drapac + 0:21
10. Andrea Pasqualon Wanty-Groupe Gobert + 0:24

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Tim Wellens Lotto Soudal 17:24:25
2. Mikel Landa Movistar + 0:07
3. Jakob Fuglsang Astana + 0:11
4. Wout Poels Sky + 0:14
5. Luis León Sánchez Astana + 0:20
6. Marc Soler Movistar + 0:32
7. Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo + 0:58
8. Simon Clarke EF Education First-Drapac + 1:05
9. Mikel Bizkarra Euskadi + 1:14
10. Sergio Pardilla Caja Rural + 1:24