Předposlední etapa v Algarve opět patřila Groenewegenovi

nabor

Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) dokázal vyhrát i 4. etapu Volta ao Algarve a připsal si již 3. vítězství v nové sezoně. Druhý dojel Matteo Pelucchi (BORA-hansgrohe), třetí John Degenkolb (Trek-Segafredo). V celkovém pořadí se nic neměnilo, žlutý dres v poklidu udržel Geraint Thomas.

Po včerejší časovce se na čele závodu ustálilo duo z týmu Sky Geraint Thomas a Michal Kwiatkowski. Okolo minuty už na Thomase ztrácejí takoví jezdci jako Bob Jungels, Tejay Van Garderen nebo Bauke Mollema. Dan Martin, Richie Porte a Louis Meintjes zaostávají dokonce o minuty dvě. Jízda proti chronometru tak zase jednou poslala „Nebeský tým“ do nebeských výšin a alespoň na chvíli pod sebou mohli nechat dopingový mrak, který se jim nad hlavami vznáší dlouhé týdny.

Téměř 200 kilometrů dlouhá etapa se hned od začátku jela v poměrně vysokém tempu. V úniku dne se nakonec etablovala šestice závodníků Benjamin King (Team Dimension Data), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Bruno Silva (Efapel), Aleksandr Grigorev (Sporting-Tavira) a João Rodrigues (W52-FC Porto).

Peloton po celý den nelenil a uprchlíkům nedával příliš prostoru. Se 40 kilometry do cíle už zaostával jen o minutu a vypadalo to na rychlý konec. Únik ale neházel flintu do žita a za 2O kilometrů jejich náskok klesl jen o 4 vteřiny. O kilometr později zaútočil Phillipe Gilbert (Quick-Step Floors) a společně s Dylanem Teunsem (BMC), Guillaumem Bonnafondem (Cofidis) a Jashou Sutterlinem (Movistar) se jal stíhat čelo závodu. To se jim sice povedlo, ale balík je 3 kilometry před cílem nakonec stejně dojel.

Do závěrečné zatáčky vjeli na pole position závodníci Trek-Segafredo. Bohužel tam s nimi ale nebyl jejich lídr John Degenkolb, který naprosto zaspal závěr. Jasper Stuyven se jen bezradně ohlížel a sledoval jak ho míjí žlutý vlak. Dylan Groenewegen již nezaváhal, z perfektní pozice vyrazil a etapu s přehledem vyhrál. Až o téměř dvě délky za ním přijel do cíle Matteo Pelucchi, další z bezedné zásoby skvělých sprinterů v barvách Bory.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Dylan Groenewegen (Niz) LottoNl-Jumbo  4:33:49
2  Matteo Pelucchi (Ita) BORA-hansgrohe  „
3  John Degenkolb (Něm) Trek-Segafredo
4  Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors
5 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing
6 Timothy Dupont (Bel) Wanty- Grouppe Gobert
7  Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
8 Jasper De Buyst (Bel) Lotto-Soudal
9  Loic Vliegen (Bel) BMC Racing
10 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky

Průběžné pořadí po 4. etapě

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Geraint Thomas (GBR) Team Sky  14:35:50
2  Michal Kwiatkoski (Pol) Team Sky  + 0:22
3  Nelson Oliveira (Por) Movistar  + 0:32
4  Bob Jungels (Luc) Quick-Step Floors  + 0:52
5  Tejay van Garderen (USA) BMC Racing  + 0:53
6  Bauke Mollema (Niz) Trek-Segafredo  + 1:01
7 Jaime Roson (Špa) Movistar  + 1:18
8  Maximilian Schachmann (Něm) Quick-Step Floors  + 1:19
9  Felix Grossschartner (Rak) BORA-hansgrohe  + 1:20
10  Vasil Kiryienka (Běl) Team Sky  + 1:24