nabor

Thomas Voeckler zaútočil dva okruhy před cílem. Po chvíli se za ním vydala skupina pronásledovatelů, ve které byl i Petr Vakoč. Voeckler se jim znovu vzdálil okruh před cílem a v závěrečném stoupání byl ještě schopný akcelerovat. V této etapě na něj nikdo neměl, a tak mohl Voeckler po dlouhé době zvednout ruce nad hlavu a radovat se z vítězství. Petr Vakoč skončil v etapě druhý.

Druhá etapa

Tato etapa seděla spurtérům. Již to vypadalo, že skončí podle předpokládaného scénáře, ale v cílové rovince se hned několik jezdců poroučelo k zemi. Tím se od ostatních oddělila dvojice Gaviria-Martinelli z Etixxu. Martinelli, který měl rozjížděl spurt Gaviriovi, si nakonec sám dojel pro výhru. Některý z této dvojice by pravděpodobně vyhrál i kdyby k pádu nedošlo. Celkové pořadí se nezměnilo.

Třetí etapa

Poté, co ve druhé etapě nechal Gaviria vyhrát Martinelliho, si sám dojel pro výhru. Ve spurtu byl Gaviria suverénně nejrychlejší. Druhý dojel Danilo Wyss, třetí Francesco Gavazzi. Celkově zvítězil Thomas Voeckler, druhý Petr Vakoč.