Na Langkawi vyhrál znovu Ital, tentokrát Andrea Palini


I druhá etapa závodu Tour de Langkawi končila hromadným spurtem. Ač se lídr závodu snažil sebevíce, tak silnější nohy měl včera bronzový Andrea Palini, který tak stáhl manko na vedoucího Guardiniho.

Dnešní 158 kilometrů dlouhá etapa zavedla závodníky ze St. Petani do Georgetownu. Na trase byly 3 sprintérské prémie a dvě prémie vrchařské (čtvrté a třetí kategorie).

Stejně jako včera se o únik pokusil Číňan Meiyin Wang, který sebou vzal další parťáky: Loh Sea Keong (Malaysia national team), Sofian Nabil (NSC), Gong Hyo Suk (KSPO) a Jamilidin Navardianto (Pegasus). Ti postupně získávali jako tradičně náskok, neboť peloton jel doslova vycházkovým tempem. Na 50. kilometru byl náskok uprchlíků dokonce přes 4 minuty.

V úniku se nejvíce činil Meiyin Wang, který na rozdíl od včerejška posbíral všechny dílčí vítězství a po třetím sprintu se virtuálně posunul do čela celkové klasifikace.

Ještě 11 kilometrů před cílem měli uprchlíci náskok přes čtvrt minuty, ale bylo více než jasné, že budou brzy polapeni. Navíc na stejném kilometru mohlo dojít k tragédii, když si přímo před závodníky zamířil jeden ze zatoulaných psů. Naštěstí se borcům nic nestalo. Přibližně deset kilometrů před cílem byla tato vedoucí skupina polapena.

Přestože v posledních kilometrech diktovala tempo stáj Astana podporovaná týmem Tinkoff, tak se do úniku dostali další dva jezdci. To ukazatel kilometrů ukazoval číslo šest. Po dalším kilometru se pustil Tomohiro Hayakawa do úniku sám. Bohužel pro japonského závodníka se balík přibližoval rychlostí šinkanzenu a přibližně půldruhého kilometru před cílem byl i on dostižen.

V závěrečném spurtu si to rozdali ti stejní borci jako včera. Tentokrát měl více sil Ital Andrea Palini, který začal spurtovat dříve a vydržel až za cílovou pásku. Vedoucí muž celkové klasifikace a včerejší vítěz Andrea Guardini skončil „pouze“ na druhém místě. Slovák Michal Kolár vylepšil své postavení ze včerejška, když projel cílem na čtvrté příčce.

Další slovenští závodníci už nedojeli v hlavním poli. Erik Baska byl klasifikován se ztrátou 11 vteřin na 43. místě. Juraj Sagan na 66. místě měl ztrátu minuty a dvou vteřin.

 

Top 10 etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai 3:56:02
2. Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
3. Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
4. Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
5. John Murphy (USA) UnitedHealthcare
6. Jakub Mareczko (Ita) Southeast – Venezuela
7. Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
8. Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
9. Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
10. George Harper (Gbr) ONE Pro Cycling

Top 10 celkové klasifikace

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 8:11:43
2. Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai  0:00:02
3. Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team  0:00:10
4. Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) UnitedHealthcare  0:00:12
5. John Murphy (USA) UnitedHealthcare  0:00:16
6. Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
7. Jakub Mareczko (Ita) Southeast – Venezuela
8. Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
9. Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
10. Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling