Thibaut Pinot vyhrál etapu a Quintana mírně navýšil vedení


Předposlední etapu tohoto Gira vyhrál Thibaut Pinot. Nairo Quintana své vedení udržel, ale za ním jsou v rozestupu jedné minuty hned tři závodníci.

Únik vytvořili Dylan Teuns, Tom-Jelte Slagter, Matthieu Ladagnous, Dries Devenyns, Maxim Belkov a Filipo Pozzato. Těmto jezdcům však nehrála do karet bitva o celkové pořadí, která se odehrávala za nimi. Movistar nastolil ostré tempo a únik držel nedaleko před pelotonem. Vrchol prvního kopce Monte Grappa přejel jako první Dries Devenyns před Dylanem Teunsem. Hlavní pole se postupně ztenčovalo, až zde zůstalo pouze 15 závodníků. Byli zde však všichni favorité, a tak se zase zvolnilo a vrchol kopce přejela poměrně velká skupina.

Únik byl dojet v úvodu posledního stoupání Foza. Tento kopec měl ukázat, kdo si nechal do závěru nejvíce sil. Několikrát nastoupil Nairo Quintana a Tom Dumoulin kryl jeho útoky se stále většími obtížemi. Když poodjel Zakarin s Pozzovivem, nikdo další nereagoval. Tato dvojice tak zdolala vrchol Fozy pospolu. Za nimi mezitím nastoupil Thibaut Pinot, kterého se chytili Nibali a Quintana. Společně dojeli vedoucí duo, ale skupina za nimi (Dumoulin, Jungels, Mollema, Yates, Reichenbach a Hirt) dokázala z jejich náskoku ukrajovat.

Nejsilnější z vedoucí skupiny byl očividně Pinot, který tu odváděl největší kus práce a následně dokázal zvítězit i v etapě, když suverénně vyhrál spurt. Skupina Dumoulina nakonec dorazila do cíle o 15 sekund později.

Celkové pořadí nyní vypadá takto: Vede Quintana, který má za sebou v rozestupu jedné minuty hned tří jezdce. Druhý je Nibali (+39 sekund), třetí Pinot (+43 sekund) a čtvrtý Dumoulin (+53 sekund). Závod uzavře zítřejší třicetikilometrová časovka do Milána. Uvidíme kdo si do ní nechal nejvíce sil a vyhraje celé Giro.

[cyklostat id=“Giro-dItalia“ etapa=“20″ rok=“2017″ nadpis=“Giro d’Italia 2017, pořadí 20. etapy“]