Giro vyvrcholí časovkou z Monzy do Milána

nabor

Po neoficiální týmové časovce ze závěru včerejší etapy není jasné, kdo stane na pódiu, ani kdo vyhraje. Vše rozhodne 29,3 kilometrů dlouhá individuální časovka s mírně negativním převýšením.

Giro d’Italia je letos 108 let. Autodromo Nazionale Monza (Národní autodrom v Monze) není zas o tolik mladší.  Jeho stavba započala devět dní před startem desátého Gira, 15. května 1922. Délka moderního okruhu dosahuje 5,793 km, cyklisté projedou většinu z něj a po pár kličkách jej opustí na 6,5. kilometru. Další techničtější pasáž přijde až po 23,7. kilometrech, ale celkově převáží syrová schopnost nabrat a udržet na plochém profilu rychlost.

Profil 21. etapy Giro d'Italia 2017V Miláně Giro skončí po 76. a 13. května 1909 v něm příběh závodu také začal. Bohaté město módy, designu, kultury, ale třeba také fotbalových klubů AC a Interu je s 1,4 milióny obyvatel druhé největší v Itálli. Lombardské metropoli dali na počátku 6. století př. n. l. vzniknout Keltové a pojmenovali ji Medhelanon, „Svatyně“. Jejím centrem je Piazza del Duomo („Dómové náměstí“ – název odkazuje k jeho dominantě, Katedrále Narození Panny Marie) a ta bude rovněž cílem rozhodující časovky.

Favorit časovky. V této fázi favorit Gira. Tom Dumoulin. Na Quintanu ztrácí 53 sekund. „Myslím ale, že to stačit nebude,“ přiznal včera Kolumbijcův šéf Unzué. Flintu do žita však házet nesmí. Najít by ji totiž mohl až mimo pódium. 39 sekund ztrácí Nibali a 43 Pinot, minuta patnáct chybí k růžovému dresu Zakarinovi. Právě tato pětka si to rozdá o pozice na stupních.

Pozzovivo předvedl takřka životní formu, Mollema se pral jako lev. Maximem jejich potenciálu bude ale „jen“ šesté místo. Bitva o osmé místo a o bílý dres – Yates versus Jungels. Lucemburčan ztrácí 28 sekund, časovkář je excelentní. Formolo s Polancem budou pro Hirta moc daleko, náskok na třináctého Monforta je dostatečný. O etapové pódium se poperou s Dumoulinem také další specialisté – Kiryienka, Van Emden, Białobłocki či Boaro. Bez šancí není ani Jan Bárta.

Ve 13:45 začne pod dohledem kamer dvacátá první etapa Giro d’Italia 2017. Białobłocki sjede z rampy minutu nato. Jan Bárta vyrazí ve 14:19. Čas Jana Hirta přijde v 16:23 a po něm už ve tříminutových rozestupech vyrazí všichni další favorité celkového pořadí. Selže Dumoulin, nebo ovládne etapu i celý závod? Soutěž na našem Facebooku čeká na vaší verzi odpovědi na poslední otázku stého Gira.

1 komentář

  1. This condition is pretty limited to the reproductive system and may have several causes including a results of injury or abnormal the circulation of blood inside the testicles. Thus, if the muscles in the penile area are relaxed, more blood will enter in the penis and a hardon will occur.

Comments are closed.