Edvald Boasson Hagen vyhrál hromadný spurt třetí etapy Tour des Fjords

nabor

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) zachytil nástup  Larse Booma (Lotto NL – Jumbo), kterého stihl přespurtovat a připsal si první letošní vítězství na Tour des Fjords.

Třetí dějství závodu Kolem Fjordů zavedlo závodníky do malebné krajiny plné vodopádů a fjordů. Start byl určen do městečka Odda. Po 180,2 kilometrech se finišovalo na ostrově Karmøy.

V průběhu etapy ujela  čtyřka ve složení: Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice), Isac Lundgren (Team Tre Berg – PostNord), Krists Neilands (Israel Cycling Academy) a Jon Irrisarri (Caja Rural – Seguros RGA). K těmto borcům se ještě stihl přidat Nick Van der Lijke (Roompot – Nederlandse Loterij). Náskok vedoucí skupiny se vyšplhal až ke 4 minutám.

Únik pracoval vzorně, a proto jej týmy, které počítali s vítězstvím v etapě, sjeli až v závěrečném okruhu v místě cíle na ostrově Karmøy.

Závěrečný spurt rozjela stáj Lotto NL – Jumbo, která pracovala pro Larse Booma. Za jejich vlak se nenápadně zapojil i vagón se jmenovkou Edvald Boasson Hagen. V momentě, kdy Boom vyrazil vstříc cíli, se jej Nor také chytl. Předvedl lepší nohy a zvítězil.

Na vedoucí příčce celkové klasifikace se nic nemění i nadále vede Belgičan Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen-Baloise) o 21 vteřin před dnešním vítězem Boasson Hagenem.

Daniel Turek (Israel Cycling Academy) byl dnes klasifikován na 63. místě ze ztrátou 14 vteřin. Celkově mu při ztrátě 2:29 patří dvacátá příčka.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Fjordů 2017, pořadí 3. etapy“]