Bojovníci a smolaři: Jan Hirt a Mikel Landa vs. Tom Dumoulin

nabor

Zatímco Jan Hirt a Mikel Landa si dnes dojeli pro posun v celkovém pořadí a etapovou výhru, Tom Dumoulin dnes neměl dobrý den a přišel o růžový trikot.

Bojovníci dne – Jan Hirt a Mikel Landa

Jan Hirt

Český závodník nás již několikátý den udivuje. V horách se drží se světovou špičkou a dnešek nebyl výjimkou. Na rozdíl od předchozích etap se nevydal do úniku a rozhodl se strávit den v pelotonu. Jenže dnešní jízda byla ještě možná památnější než ty předchozí. Zatímco Dumoulin odpadl, vpředu útočil Nibali, Quintana a další. Jan Hirt s nimi dokázal držet tempo a s touto naprostou vrchařskou elitou vydržel až do cíle.

Mikel Landa

Tento Bask přijel na Giro bojovat o celkové prvenství. Ovšem po pádu způsobeného motorkou pod Blockhausem ztratil takřka půl hodiny a celkové ambice byly pryč. Landa se však nevzdával, v etapě na Oropu nestačil jen na Dumoulina a Zakarina. V etapě přes Stelvio prohrál spurt s Nibalim, když špatně najel do poslední zatáčky a stejnou chybu udělal i o dva dny později, když prohrál s Tejayem Van Garderenem. Zatímco v soutěži o modrý dres suverénně vedl, etapové vítězství mu stále scházelo. Ani ne 24 hodin od prohry s Garderenem se proto znovu vydal do úniku a vsadil na hodně dlouhý nástup, když zaútočil již na začátku cílového stoupání. Nehodlal si do cíle nikoho přivézt za zády, což se mu povedlo. Etapu vyhrál a pro výhru v soutěži o modrý dres mu stačí již jen dojet do Milána.

Smolař dne – Tom Dumoulin

Za smolaře jsme zvolili jezdce, který si v desáté etapě vybojoval růžový dres a až do dneška ho suverénně hájil. Devatenáctá etapa mu však nevyšla podle jeho představ. Nejprve musel dojíždět ztrátu, když zaútočili Nibali a Quintana v úvodu etapy. V cílovém stoupání již nestačil. Skupina hlavních favoritů mu již od začátku začala ujíždět. Na skupinu Quintany ztratil více než minutu a celkově zaostává o 38 sekund. Pokud však zítra limituje své ztráty na minimum, tak má situaci stále ve svých rukou a v závěrečné časovce by se mohl vrátit do růžového.