Bojovník a smolaři: Bob Jungels vs. Domenico Pozzovivo

nabor

Bob Jungels dnes jel opravdu výborně a udržel se ve hře o bílý trikot, Domenico Pozzovivo bojoval, ale nakonec pro něj zbylo jen čtvrté místo.

Bojovník etapy – Bob Jungels

Jungels měl výborný vstup do Gira, vyhrál etapu, poté však začal postupně zaostávat a v osmnácté etapě přišel o bílý trikot na úkor Adama Yatese. Dnes před ním stála další těžká zkouška v podobě poslední horské etapy závodu. O první desítku se po odstoupení Stevena Kruijswijka strachovat nemusel. Jeho hlavní motivací tak byl Yates, potřeboval se s ním udržet a zachovat svou ztrátu osmadvaceti sekund. V závěrečné časovce by totiž Brita měl jednoznačně předčit. Na Monte Grappa držel bez problémů krok. Na Foze se mu vzdálili Pinot, Pozzovivo, Zakarin, Nibali a Quintana. To nemuselo Lucemburčanovi vadit, ale přesto se snažil s vypětím všech sil tuto skupinu dojet. Hnala ho představa etapového triumfu, čímž pomáhal Tomu Dumoulinovi, k limitování jeho ztrát. Čelní dvě skupiny se nespojily, přesto Jungels spurtoval a nakonec byl šestý. Nyní je tak favoritem v boji o bílý dres.

Smolař etapy – Domenico Pozzovivo

Domenico Pozzovivo proplouvá závodem poměrně nepozorovaně, ale v každé etapě se drží s nejlepšími a celkově se drží vysoko. Dnes znovu zkusil štěstí. Nastoupil v úvodu posledního stoupání dne společně s Ilnurem Zakarinem. Dohromady vyjeli až na vrchol, ale ve zbývajících kilometrech etapy je dohnala trojice Pinot, Quintana a Nibali. Pozzovivo se celkově sice nemohl posunout, ale stále tu bylo lákadlo v podobě etapového triumfu. Ve spurtu nepatří k nejrychlejším, a tak se pokusil ostatní zaskočit, když začal spurtovat daleko před cílem. V samém závěru ho však předstihli Pinot, Zakarin a Nibali.