Boasson Hagen znovu ve spurtu předčil soupeře a snížil náskok v celkové klasifikaci


Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) znovu ukázal své výbušné nohy, když ve spurtu pelotonu dokázal předjet Torkila Veyheho (Team ColoQuick-CULT). Díky bonifikačním vteřinám snížil náskok vedoucího Driese van Gestela (Sport Vlaanderen-Baloise) na 5 sekund.

Čtvrtá etapa závodu Kolem Fjordů se odehrávala jižněji od ostrova Karmøy. Start byl ve Stavangeru a po 162,4 kilometrech se končilo v městečku Sandnes. Profil trasy naznačoval tři horské prémie a dva souboje spurterů o body.

Do úniku se dostala trojice: Torkil Veyhe, Kevin van Melsen (Wanty – Groupe Gobert) a Gijs van Hoecke (Lotto NL – Jumbo). Skupina získala až 5 minut náskoku a prvně jmenovaný borec se virtuálně posunul do čela celkové klasifikace.

V pelotonu začala pracoval stáj Dimension Data, především Serge Pauwels. Když únik dojel do cílového Sandnesu, kde je ještě čekaly dvě kola, tak zaútočil Veyhe. Dánský závodník se osamoceně dostal až do závěrečného kilometru, ale mocně se přibližující se vlak Dimensin Data jej stahoval seč mu síly stačily. Edvald Boasson Hagen „nakopl vrtuli“ a uprchlíka stihl před cílovou páskou předjet.

Ve stejné skupině jako norský vítěz dnešní etapy dojel i vedoucí muž celkové klasifikace Dries van Gestel. Jeho náskok se však smrskl na pouhých 5 vteřin.

Daniel Turek (Israel Cycling Academy) opět ztratil. Tentokrát 21 sekund a dojel na 31. příčce. V celkové klasifikaci je poskočil na 18. místo.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Fjordů 2017, pořadí 4. etapy“]