Čtvrtou etapu Baloise ukořistil Lammertink, celkovou klasifikaci vede Cavangna


V závěrečném mírném stoupání čtvrté etapy Baloise Belgium Tour zaútočil Maurits Lammertink (Team Kaťuša – Alpecin) a Ruben Guerreiro (Trek – Segafredo). Oba si to rozdali v závěrečném spurtu, kde měl víc sil Lammertink a zvítězil. Vedoucí muž Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan) o svůj dres přišel, když nabral téměř minut a půl ztrátu.

Čtvrté dějství na belgické půdě přineslo etapu v okolí městečka Ans. Na závodníky byla kopcovitá etapa, jenž měřila 184 kilometrů.

Po prvním kopci se vytvořila vedoucí skupina, která čítala následující jezdce: Rémi Cavagna, Petr Vakoč (oba Quick-Step Floors), Jürgen Roelandts (Lotto-Soudal), Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo), Maurits LammertinkRein Taaramae (oba Team Kaťuša – Alpecin), Jens Keukeleire (Belgie), Mark Christian (Aqua Blue Sport), Antoine Duschesne (Direct Energie), Oscar Riesebeek (Roompot), Vincent Baestaens (Telenet-Fidea) a Philipp Walsleben (Beobank-Corendon).

Skupina nashromáždila náskok pěti minut, ale pak se postupně začala rozpadat a vepředu zůstala pouze pětice: Keukeleire, Cavagna, Lammertink, Guerreiro a Christian.

Z pelotonu se pokusil zaútočit Phillipe Gilbert (Quick Step Floors) a tím rozpoutat nějakou aktivitu, aby byla dojeta vedoucí pětice. Toho se chytli pouze Tiesj Benoot, Jelle Vanendert (oba Lotto-Soudal), Jan Bakelants, Olivier Naesen (oba Belgie) a Tony Martin (Team Kaťuša – Alpecin). Na odvedu však bylo příliš pozdě. Vedoucí Wout van Aert na jejich tempo nestačil reagovat.

V závěru etapy se ve vedoucí skupině odpoutala dvojice Lammertink – Guerreiro. Oba se dostali až do cílové rovinky. Maurits Lammertink spurtoval z první pozice a dokázal ji udržet až za cílovou čáru, tím si připsal etapový vavřín.

Vedoucí muž celkového pořadí van Aert ztratil v cíli 1:28 a přišel o výsostné právo vést v příští etapě dres pro vedoucího závodníka. Tato čest přešla na Rémi Cavagnu, jenž vede pouze o vteřinu před Jensem Keukeleirem. Třetí o 5 sekund zpět je Tony Martin z Kaťuše.

Z českých borců nejlépe zajel Adam Ťoupalík, který dojel po boku Wouta van Aerta. Petr Vakoč ztratil více než 8 minut. Michael Boroš dojel se všemi dalšími spurtery se ztrátou více než dvaceti minut.

[cyklostat id=“Baloise-Belgium-Tour“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Baloise Belgium Tour 2017, pořadí 4. etapy“]