nabor

O vítězi 1. etapy Kolem Romandie se rozhodlo ve stoupání do cíle na posledním kilometru. Zaútočil Rohan Dennis z Jumbo-Visma a vypracoval si velký náskok. V závěru už ale neměl dostatek sil. Postupně jej dojížděl dnešní vítěz Dylan Teuns z Bahrain-Victorious, který ho předjel těsně před cílovou páskou. Útěchou pro Dennise může být, že je průběžně vedoucím závodníkem Kolem Romandie 2022.

Po včerejším prologu čekala na jezdce první 178 km dlouhá etapa Kolem Romandie 2022 z La Grande Beroche do Romontu. Etapa byla kopcovitá se čtyřmi vrchařskými prémiemi a krátkým stoupáním do cíle.

Po startu se vytvořila skupina uprchlíků ve složení: Julius Johansen (Intermarche Wanty Gobert), Tim Naberman (DSM), Antoine Debons (SUI), Thomas Champion (Cofidis) a Valere Thiebaud (SUI). Náskok měli až přes 3 minuty.

Náskok se od poloviny etapy začal snižovat na minimum. 37 kilometrů před cílem nechtěl pohlcení pelotonem dopustit Thomas Champion a Antoine Debons, hlavní sběrači bodů na vrchařských prémiích, ale i ti byli zanedlouho pohlceni.

13 kilometrů před cílem přišel velký pád okolo 20 jezdců. Nejhůře na tom byl včerejší vítěz Ethan Hayter (Ineos), kterému trvalo nejdéle vrátit se zpět na kolo.

5 kilometrů před cílem zaútočil Remi Cavagna (Quick-Step Alpha Vinyl), ale byl dostižen dobrou prací především týmu Ineos.

Dylan Teuns Bahrain-Victorious vitez 1. etapa Kolem Romandie 2022Na posledním kilometru zaútočil Rohan Dennis (Jumbo-Visma) a vytvořil si velmi dobrý náskok. Skvěle ho stíhal Dylan Teuns (Bahrain-Victorious). Velmi rychle se blížil Dennisovi a těsně před cílem ho předstihl a zvítězil v 1. etapě Kolem Romandie 2022. Třetí dojel Marc Hirschi (UAE).

Průběžně vedoucím jezdcem je Rohan Dennis. Vrchařskou soutěž vede Thomas Champion.

Ilustrační foto: Twitter.com