Tour de Romandie zahájil Ethan Hayter výhrou v prologu

nabor

Pětikilometrový prolog Tour de Romandie vyhrál v Lausanne Ethan Hayter (Ineos-Grenadiers) časem 5:52 min.. Na druhém místě skončil se ztrátou 4 sekund Rohan Dennis (Jumbo-Visma) a na třetím Felix Groβschartner (Bora-hansgrohe) s odstupem 10 vteřin.

Deset dní před začátkem Giro d’Italia začal na břehu jezera Lac Léman šestidenní worldtourový etapák Tour de Romandie. Dnešní krátký prolog byl pro většinu jezdců zhruba šestiminutovou záležitostí s mnoha pravoúhlými až ostrými zatáčkami v ulicích města.

Lepších časů v začátku startovního pole dosáhli například Max Schachmann (Bora-hansgrohe) a Matteo Sobrero (BikeExchange-Jayco), kteří dojeli ve stejném čase 6:05 minuty. Pak to byli mj. Georg Steinhauser (EF Education-EasyPost), Juan Ayuso (UAE Team Emirates), Mikkel Honoré (Quick-Step Alpha Vinyl) nebo Brandon McNulty (UAE Team Emirates), kteří také dosáhli průměrné rychlosti 50 km/h.

Felix Großschartner pak jako první vystrnadil svého týmového kolegu Schachmanna a Sobrera z horkého křesla časem 6:02. Ethan Hayter byl však už na mezičase o 9 sekund rychlejší a do cíle přidal k náskoku ještě jednu vteřinu. Pod hranici šesti minut už se dostal pouze Rohan Dennis časem 5:56. O zlomek vteřiny skočil za Groβschartnerem čtvrtý Geraint Thomas (Ineos-Grenadiers), loňský vítěz celého závodu.

Z jezdců, kteří budou mít pravděpodobně zájem o čelní místa v celkové klasifikaci, ztrácí například Brandon McNulty a Rémi Cavagna (Quick-Step Alpha Vinyl) 17 sekund, Aleksandr Vlasov (Bora-hansgrohe) 19 sekund, Ben O’Connor (AG2R Citroën) 20 sekund, Ion Izagirre (Cofidis) 25 sekund, jezdci Bahrain-Victorious Dylan Teuns a Gino Mäder mají ztrátu 26 a 27 sekund.

Závod pokračuje zítra zvlněnou etapou na 178 km.

Tour de Romandie (2.UWT)

Prologue  »  Lausanne › Lausanne

/zdroj obrázku: cyclingnews.com, Getty Images/