Jedinou sprinterskou etapu v Romandii si podmanil Ethan Hayter

nabor

Vítěz úvodního prologu Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) přidává druhý zářez na letošním závodě Kolem Romandie. Ve spurtu porazil Jona Aberasturiho (Trek-Segafredo) a Fernanda Gaviriu (UAE Team Emirates). Lídrem závodu zůstává Rohan Dennis (Jumbo-Visma).

Druhá etapa (ve třetí den závodu) Kolem Romandie měla nejrovinatější profil a přinesla etapu se startem i cílem v městečku Échallens. Na 169 kilomterech na závodníky čekala jediná vrchařská prémie.

Krátce po startu vyrazila do úniku čtveřice Baptiste Planckaert (Intermarché-Wanty-Gobert), Toms Skujinš (Trek-Segafredo), Diego Lopez (Equipo Kern Pharma) a Nils Brun (výběr Švýcarska). Peloton celou čtveřici postupně pohltil zpátky a vše se chystalo na závěrečný spurt.

Velmi chaotický finiš byl silně ovlivněn bočním větrem. I peloton byl silně nadělen díky vysokému tempu INEOSu a v posledních kilometrech téměř nikdo neměl k ruce více jak jednoho domestika. Jen INEOS byl ve větším počtu a díky tomu se dostal jejich rychlý závodník Ethan Hayter do ideální pozice.

Z té se nemýlil a objev loňského roku si dojel pro etapový vavřín. Druhý byl na pásce Jon Aberasturi, třetí Fernando Gaviria a čtvrtý lídr Bory Aleksandr Vlasov.

Tour de Romandie (2.UWT)

Stage 2  »  Échallens › Échallens

Zdroj obrázku: Cor Vos (2022)