Těsný souboj vyhrál Sky před Movistarem. Kennaugh je prvním lídrem

Velmi těsný souboj mezi týmy Sky a Movistar přinesla týmová časovka na Vueltě. Úspěšnější byla britská stáj, kterou do cíle dovedl Peter Kennaugh a v pětce byli i Froome s Königem. Ani Quintana s Valverdem neztratili. V kontaktu jsou i Cháves, Atapuma, van Garderen a Sánchez.

Jako první odstartovala Bora – Argon 18. Po nich vyrazila sestava Direct Energie a následoval první World Tour tým Lotto Soudal. Ani jedna z těchto sestav nemá velkou ambici na celkové pořadí.

Pak už se s tratí začala rvát Astana, která má ve svém středu Miguela Ángela Lópeze. Ovšem 3 minuty po startu měl potíže se řazením právě mladičký Kolumbijec a tým na něj musel čekat. Hned po nich odstartovalo Lampre s Louisem Meintjesem.

Následovaly – jihoafrická stáj Dimension Data, pak tým který se zde loučí s Grand Tours – IAM s Mathiasem Frankem, domácí Caja Rural s Hughem Carthym a FDJ.

Do cíle dorazila Bora ve velmi kvalitním čase 31:34.

Po FDJ se na startovní rampě objevil tým i s českou barvou ve svém středu. Řeč je o sestavě Etixxu se Zdeňkem Štybarem. Zapomenout nesmíme ani na Martina Velitse. Následovala Katusha, která se už musí obejít bez Joaquima Rodrígueze a Cofidis, který také nemá na soupisce velké jméno.

K Boře se přiblížila Astana, která zaostala o jedinou vteřinku.

Na startu se připravovali jezdci Cannondale – Drapac s Rollandem a Talanskym, AG2R s Péraudem a mladíčkem Latourem a také Trek-Segafredo.

Po Treku vyrazili Australané z ORICY-BikeExchange v čele s Estebanem Chávesem a po nich Giant – Alpecin s Warrenem Barguilem.

Do cíle přijela sestava FDJ, ale ani ona nedokázala překonat čas Bory. Na startu už se chystali největší favorité dnešní etapy, jezdci BMC s van Garderenem a Sánchezem.

Etixx prolétl cílem v čase 30:59, bohužel už bez Štybara a Velitse a chvíli vedl. To už se na start chystal tým LottoNL-Jumbo s Gesinkem a se smutným poraženým Gira – Stevenem Kruijswijkem.

Po Lottu už přišly týmy velké trojky. Jako první Movistar s Nairem Quintanou a Alejandrem Valverdem, který nastoupil už do páté Grand Tour v řadě – všechny čtyři předchozí dokončil v Top 10.

Do cíle dorazil Cannondale-Drapac na druhém místě 30 sekund za Etixxem.

Následoval druhý Čech na startu Leopold König a jeho nebeská letka. V jejím čele vítěz Tour de France Chris Froome.

Poslední na startu stál tým největšího favorita a jezdce, který, když se postavil na start Vuelty, tak ji vyhrál. Řeč je o domácím miláčkovi, jímž je Alberto Contador.

Do cíle dorazila ORICA v čase 30:43 i s Chávesem ve svém středu a ujala se vedení. Do cíle dojela sestava BMC, která zaostala jenom o sedm desetin!

Velmi dobře zajelo i LottoNL-Jumbo s časem 31:04. Šestka Movistaru prolétla cílem vedená Valverdem ve famózním čase 30:37. Do cíle se řítila sestava Sky. Pouze v pěti jezdcích! Froome s Königem začali ztrácet! Doskočili si ale, díky Leovi, včas zpátky. Tým Sky, vedený Peterem Kennaughem dojel ve stejném čase jako Movistar. Ve finále závodu nastal problém s časomírou, nevědělo se, kdo vede o čtyři desetiny, zda Movistar nebo Sky.  Tým Sky zvítězil a Peter Kennaugh oblékne zítra červený dres. Tinkoff ztratil skoro minutu a čelu nekonkuroval.