První vrchařský test obstará prudká stojka

nabor

Zatím to bude hlavně o akceleraci v brutálních sklonech. Třetí etapa Vuelty je skoro na míru šitá Alejandru Valverdemu. 176,4 kilometrů z Marín do Dumbríe vyvrcholí na Mirador de Ézaro.

PROFILNa start dnešní etapy se peloton přesune do Marín. Ve zdejší škole se poněkud příhodně názvu města cvičí španělští mariňáci. Escuela Naval Militar de Oficiales je elitním zařízením pro budoucí důstojníky, jehož vznik se datuje do roku 1943. Za pokračujícího jasného počasí se tentokrát mapa etapy bude kroutit na severozápad a dostane se až na dohled Cabo Finisterre, tedy jednoho z nejzápadnějších bodů kontinentální Evropy, jenž pro Římany značil konec světa (odtud i název – finis terrae latinsky znamená „konec země“).

Ještě předtím však jedna „trojka“ (Alto Lestaio, 8,3 km, 5,3 %) a jedna „dvojka“ (Alto Das Paxareiras, 9,3 km, 5,4 %). Na nich se peloton vytřídí a závěrečných 20 kilometrů již pojedou naplno jen ti, kteří se budou chtít aktivně zúčastnit finále na Mirador de Ézaro. Prémie třetí kategorie měří pouhých 1,8 km, ale má 13,8 % v průměru a kvůli svému maximu 29 % patří k obávaným stoupáním. V roce 2012 tu slavil Rodríguez, když se do půl minuty vměstnalo jen sedm závodníků.

Jak již zmíněno, Alejandro Valverde musí v těchto podmínkách patřit k hlavním favoritům. Před čtyřmi lety jej však na stejném kopci zdolal Contador a na výhru si myslí i o cyklistickou generaci mladší Esteban Chaves.

Toto trio top favoritů doplňují jak ostatní adepti na celkovou výhru (Froome, Quintana, Miguel Ángel López), tak klasikářsky zaměření jezdci kalibru Kwiatkowského, Gilberta či Gonçalvese.

Ve 13:06 se dá peloton do pohybu a do živého vysílání se dostane opět ve tři. Nezapomeňte na náš Facebook, kde čekáme na vaše tipy. Ani dnes se pak řešení etapové hadánky nedozvíme před půl šestou.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobry den.
    Jste si jisti stoupanim 29 %? Takovy sklon na silnici opravdu nepredpokladam ze by mohl nastat.

Comments are closed.