Klasiku v Hamburgu ovládl Bouhanni, ale byl znovu diskvalifikován

nabor

Cyclassics Hamburg ovládl Nacer Bouhanni, před Calebem Ewanem a Johnem Degenkolbem. Ještě pár stovek metrů před cílem neměli spurteři jistou výhru, když se velmi statečně drželi jezdci z úniku. Jenže do výsledků zasáhli rozhodčí a Bouhanniho za porušení pravidel při spurtu vyloučili. Vítězem se tak stal Caleb Ewan a na třetí místo se posunul Giacomo Nizzolo.

Dnešní únik vytvořila šestice jezdců – Alessandro De Marchi (BMC), Maxat Ayazbayev (Astana), Matteo Montaguti (AG2R), Matěj Mohorič (Lampre-Merida), Lukas Pöstlberger (Bora-Argon 18) a Kamil Gradek (Verva – ActiveJet). Jejich maximálním náskokem bylo 5 minut. Ovšem týmy největších favoritů Lotto Soudal s Greipelem, Katusha s Kristoffem, Etixx s Kittelem, Trek s Nizzolem, ORICA s Ewanem, Cofidis s Bouhannim, FDJ s Démarem a LottoNL-Jumbo s Groenewegenem se na čele střídaly a zdánlivě to vypadalo, že mají únik pod kontrolou.

Na startu jsme viděli také Modola, Bennetta, Renshawa, Engera, Boassona Hagena, Van Poppela, Boonena, Swifta, Wipperta, Lobata, Guardiniho nebo Cioleka.

Hned pět jezdců mohlo vyrovnat rekord Tylera Farrara v počtu výher. Američan triumfoval v letech 2009 a 2010. Dorovnat ho mohli Edvald Boasson Hagen (výhra 2011), Arnaud Démare (2012), John Degenkolb (2013), Alexander Kristoff (2014) a loňský vítěz André Greipel. Sám rekordman dal přednost Vueltě.

Zpět k závodu. Přibližně 36 kilometrů před cílem zaútočil Christian Mager (Stölting Service Group) a pokusil se dojet k čelní, teď už pětce, protože Montaguti ztratil kontakt.

Mager neuspěl a zaútočili Fabian Wegmann (Stölting Service Group) a Paul Voss (Bora-Argon 18). To do cíle chybělo 25 kilometrů. Z čela odpadl Kazach Ayazbayev. Wegmann s Vossem byli záhy pohlceni a ani únik nebyl příliš daleko.

Balík byl nervózní a došlo k pádu, kdy ho Katusha vyvolala svým nervózním počínáním na kraji vozovky.

Po posledním průjezdu Wasserbergu (16 km před cílem) zaútočil Rui Costa (Lampre-Merida), chvíli se ho držel Boonen, ale Portugalec ho urval. Za ním vyrazil Tony Gallopin (Lotto Soudal) a brzy ho dojel. Ale nebylo jim přáno a balík je pohltil, ovšem naději dostal únik, který si držel i 10 kilometrů před cílem náskok přes minutu.

5000 metrů před cílem měl únik stále půl minuty a byl to velký boj. Peloton byl hodně zmatený, vlaky více méně žádné. Dokázali se tam najít jezdci ORICY. Peloton se blížil a únik začal nastupovat. Nejprve Pöstelberger, poté Gradek a na posledním kilometru i De Marchi a držel se společně s Gradekem na čele závodu ještě 300 metrů před cílem. Ale poté se kolem nich prořítil Giacomo Nizzolo, za kterým jeli Bouhanni s Ewanem a Degenkolb.

Ve spurtu byl nejrychlejší Nacer Bouhanni. Druhý finišoval malinký Australan Caleb Ewan a třetí domácí John Degenkolb. Na Nizzola zbylo čtvrté místo a pátý byl Danny van Poppel. Až šestý byl Alexander Kristoff.

Ale ani zde neproběhlo vše bez pádů. V poslední zatáčce se k zemi poroučelo několik dresů Tinkoffu a Cannondalu-Drapac.

Poté se začalo úřadovat u stolu a Bouhanni byl za nebezpečný spurt, kdy blokoval Caleba Ewana diskvalifikován ze závodu.

https://www.youtube.com/watch?v=GXF4Z5aNie0

Pořadí závodu

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Nacer Bouhanni Cofidis 4:54:27
1. Caleb Ewan ORICA-BikeExchange 4:54:27
2. John Degenolb Giant – Alpecin ,,
3. Giacomo Nizzolo Trek – Segafredo ,,
4. Danny van Poppel Sky ,,
5. Alexander Kristoff Katusha + 0:01
6. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo ,,
7. Mark Renshaw Dimension Data ,,
8. Sondre Holst Enger IAM ,,
9. Matteo Trentin Etixx – Quick Step ,,
23. Jiří Polnický VERVA ActiveJet + 0:08