Také druhá etapa Tour de Langkawi končila spurtem, nejrychlejším byl Travis McCabe

nabor

Travis McCabe (UnitedHealthCare Pro Cycling Team) měl nejrychlejší nohy v závěru druhé etapy, která končila znovu hromadným spurtem hlavního balíku. 

Druhá etapa byla v letošním ročníku vůbec nejdelší. Měřila 208,1 kilometrů. Trasa z Jertehu do Geriku měřila 208,1 km. Měla dvě horské prémie, z toho jednu druhé kategorie a tři spurtérské, ty předcházely těm vrchařským.

Filippo Pozzato (Team Wilier Triestina) a Harrif Saleh (Terengganu Cycling Team) byli prvními odvážlivci, kteří se odpoutali od pelotonu, ale jejich snaha jim dlouho nevydržela. Druhý jmenovaný nakonec do cíle nedojel, protože se nepříjemně poranil. První úspěšný odskok uprchlíku přišel na 40. kilometru.  Ve vedoucí skupině bylo asi 14 jezdců. Vybudovaný náskok brzy dosáhl 2 minut.

Když peloton zjistil, že v úniku je dvojice Dimension Data Jacques Van Rensburg – Adrien Niyonshuti začal náskok rychle stahovat. Rozdíl se smrskl na pouhou minutu a půl z původních čtyřech.

V úniku se pokusila zaútočit dvojice Niyonshuti – Lorenzo Rota (Bardiani CSF), tím došlo k roztříštění vedoucí skupiny. Ovšem před začátkem stoupání se vytvořila znovu asi 20. členná skupina a náskok se zvětšil na 3 minuty. V půli kopce se oddělila dvojice Adrien Niyonshuti a John Kronborg Ebsen (Infinite AIS Cycling Team). Druhý jmenovaný si dojel pro první prémii dne a stejný kousek se mu povedl i na Bandingu, kde byla vrchařská prémie 3. kategorie.

Po sjezdu se vedoucí skupina rozrostla přibližně na 50 jezdců, kteří si to v závěrečném finiši rozdali o etapový vavřín. Nejvíce sil měl Travis McCabe, který jen těsně porazil druhého Filippa Pozzata (Team Wilier Triestina) a třetího Ryana Gibbonsa (Team Dimension Data).

[cyklostat id=“Le-Tour-de-Langkawi“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Le Tour de Langkawi 2017, pořadí 2. etapy“]