Mark Cavendish slaví v Abu Dhabi první vítězství sezony

nabor

Mark Cavendish (Team Dimension Data) ovládl spurt první etapy Abu Dhabi Tour a vyhrál tak svůj první letošní závod. Druhý ve zmateném finiši dojel André Greipel (Lotto-Soudal), třetí pak Niccoló Bonifazio (Team Bahrain Merida).

Teprve třetí World Tour závod roku přitáhl velká jména z celého pelotonu. Na startu stáli např. Mark Cavendish, Marcel Kittel, Caleb Ewan, André Greipel, Nairo Quintana, Vincenzo Nibali, Alberto Contador či Fabio Aru.

Únik se vytvořil krátce po startu a šestice jezdců (Manuele Mori (UAE Team Emirates), Artur Ershov (Gazprom-Rusvelo), David Lozano (Novo Nordisk), Artyom Zakharov (Astana), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) a Kazushige Kuboki (Nippo-Vini Fantini) si vytvořila náskok okolo 5 minut.

Na čele pelotonu se po většinu dne střídaly týmy Lotto-Soudal, Orica-Scott a Quick-Step, které měly ambice na vítězství a z náskoku ukrajovaly vteřinu po vteřině. Únik byl nakonec dojet 15 kilometrů před cílem a sprinterské týmy začaly přikládat pod kotlem.

Zběsilé tempo mělo ovšem za následek pád, který přišel na metě 5 kilometrů. Do toho se přimotal i Alberto Contador s Bauke Mollemou a celý tým Trek-Segafredo jim musel pomoct zpátky do balíku. Krátce poté, co se dotáhli zpět, přišel necelý kilometr před cílem pád druhý.

Do toho se dostal jak Kittel, tak Ewan a Cavendish měl volnou cestu k vítězství. I zítra je na pořadu dne rovina a dá se tak očekávat sprinterské repete.