Pro úvodní etapu na Tour de Langkawi si dospurtoval Scott Sunderland

Australan Scott Sunderland (Isowhey Sports Swisswellness) dospurtoval nejlépe v úvodní etapě závodu Le Tour de Langkawi. Na dlouhé rovince v Terengganu nechal za sebou i dvojici Ryan Gibbons (Dimension Data) a Nicolas Marini (Nippo – Vini Fantini).

První dějství závodu Le Tour de Langkawi vedlo z Kuala Berangu do Kuala Terengganu a měřila 124,8 kilometrů. Na trase měla dvě stoupání ohodnocená horskými prémiemi a 3 prémie pro spurtéry, přičemž ta poslední byla na cílové pásce, kterou se projíždělo několikrát.

Přibližně na 25. kilometru vyrazila poměrně silná asi desetičlenná skupina, v níž si nejlépe počínal Nur Amirull Fakhruddin Mazuki (Terengganu Cycling Team), který dojel jako první na obě horské prémie. Místní jezdec dokázal být úspěšný ještě na první sprintérské prémii. Od té doby se náskok vedoucí skupiny začal snižovat.

Na druhou prémii v Padang Air na 87,7 kilometru dojela první trojice Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Team Sapura Cycling), Maxat Ayazbayev (Keyi Look Cycling Team) a Sea Keong Loh (Thailand Continental Cycling Team). Ta si to rozdala o body do soutěže spurterů.

V cílovém místě se jely pouze dva okruhy. Při tom prvním se vedoucí skupina rozrostla o některé členy z původní ataku. Peloton ovšem zrychloval, a tak se stalo, že 15 kilometrů před cílem byli všichni jezdci zase pohromadě.

Když zbývalo do cíle 10 kilometrů, pokusila se ujet skupina jezdců, včele s některými sprinterskými týmy, ale Wilier-Selle Italia a Nippo-Vini Fantini si vše pohlídali.

Na sedmém kilometru před cílem došlo k pádu, který balík rozdělil na 3 skupiny. Favoritů se to ovšem nedotklo. V závěrečném finiši vedoucí skupiny měl nejvíce sil Scott Sunderland, jenž potrápil druhého Ryana Gibbonsa a třetího Nicolase Mariniho. Na Jakuba Mareczka (Wilier Triestina), jenž se tu představil ve výborném světle už loni, zbyla bramborová příčka.