Marcel Kittel vyhrál díky školácké chybě Caleba Ewana na Abu Dhabi Tour

nabor

Marcel Kittel (Quick-Step Floors) ovládl spurt ve druhé etapě závodu Abu Dhabi Tour. To se mu povedlo díky tomu, že se Caleb Ewan (ORICA-Scott) začal radovat už před cílovou páskou a Kittel stihl hodit kolem do cíle jako první. Třetí dospurtoval včerejší vítěz Mark Cavendish (Dimension Data) a udržel červený dres pro vedoucího muže závodu.

V dnešní etapě se do úniku pustila hned šestičlenná skupina závodníků ve složení Alessandro De Marchi (BMC), Kristijan Durašek (UAE Team Emirates), Marco Canola (Nippo-Vini Fantini), Nicola Boem (Bardiani-CSF), Fabio Calabria (Novo Nordisk) a Kiril Sveshnikov (Gazprom-RusVelo).

Asi 50 kilometrů před cílem se týmy Quick-Step Floors a Dimension Data pokusily roztrhat peloton na větru, ale škody svým soupeřům nezpůsobily a balík zůstával kompaktní.

2,5 kilometru před cílem byli pohlceni i Boem s De Marchim, kteří se z původního úniku udrželi na čele nejdéle.

Spurt rozjeli jezdci Dimension Data, ale Mark Renshaw ztratil Marka Cavendishe, který si vybral kolo Caleba Ewana a ORICA-Scott nakonec rozjížděla spurt z první pozice. Hodně vzadu se nacházel Marcel Kittel, ale stihl se propracovat na výhodnější post. Ten nakonec zúročil a ovládl dojezd. Ale nechybělo mnoho a bylo to úplně jinak.

Caleb Ewan totiž zdvihl ruce nad hlavu příliš brzy, Kittel stihl ještě dostat své kolo před jeho a mohl se radovat z výhry

[cyklostat id=“Abu-Dhabi-Tour“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Abu Dhabi Tour 2017, pořadí 2. etapy“]