Jakub Mareczko dospurtoval nejlépe ve 3. etapě Tour de Langkawi

nabor

Jakub Mareczko (Team Wilier Triestina) konečně prokázal své schopnosti. V etapě určené pro spurtéry si vedl nejlépe a vylepšil své dosud nejlepší umístění. Na druhém místě skončil vítěz první etapy Scott Sunderland (Isowhey Sports Swisswellness).
Třetí pokračování závodu Le tour de Langkawi v Malajsii vedlo ze Serdangu do Pantai Remis a měřilo 118 kilometrů. Profil byl mírně zvlněný a určen pro hromadný dojezd.

Ihned po startu, přibližně na desátém kilometru ujela trojice Stepan Astafyev (Vino Astana Motors), Loh Sea Keong (Thailand) a Dominic Perez (7 Eleven Roadbike Philippine), která dosáhla náskoku až pěti minut.

Přibližně na 70 kilometru se odpojil Perez a zbylá dvojice uháněla stále v čele. Rozdílové manko v pelotonu ničila především stáj Dimension Data. O 30 kilometrů později byl náskok vedoucí dvojice pouze dvacetisekundový a bylo jasné, že bude co nevidět dostižena.

V závěrečném spurtu celého pole byl nejrychlejší Jakub Mareczko. Vítěz první etapy Scott Sunderland tentokrát neměl nárok, ale dostal se do čela celkové klasifikace spurterů. Vedení v celkovém pořadí patří Jihoafričanovi Ryanu Gibbonsovi (Team Dimension Data).

[cyklostat id=“Le-Tour-de-Langkawi“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Le Tour de Langkawi 2017, pořadí 3. etapy“]