Stuyven dokonale načasoval svůj nástup a oslavil své první vítězství v sezoně


Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) vyhrál závěrečnou etapu BinckBank Tour, poté co zaútočil 3 kilometry před cílem a svůj malý náskok si následně udržel až do cíle. Díky bonifikacím na cílové čáře se navíc posunul na konečné třetí místo. Pouhou jednu vteřinu za ním přilétla do cíle skupina vedená Philippem Gilbertem a Tomem Dumoulinem. Druhý jmenovaný si svým 3. místem navíc s přehledem pojistil celkové vítězství.

Únik dne svými nástupy vyprovokovali Tony Martin a Elia Viviani. K nim se následně připojili Jay Thomson, Grega Bole, Kenny Dehaes, Elmar Reinders, Tim Merlier, Jonas Rickaert a Preben Van Hecke. Jejich náskok se ale málokdy dostal nad 2 minuty.

Při průjezdu slavného Muur van Geraardsbergen, který se objevuje na trase Ronde van Vlaanderen, zaútočil Elia Viviani a odtáhl s sebou Tonyho Martina. Z pelotonu mezitím ujeli Danny Van Poppel a Wout Van Aert. Krátce poté prolétli okolo zbytku úniku a společně s Gregou Bolem se vydali stíhat Martina s Vivianim. Pětice jezdců se zakrátko spojila do jedné skupiny a společně vzdorovala pelotonu.

Únik i peloton se krátce poté roztrhali na jednom z mnoha hellingenů (krátkých prudkých kopců typických pro Benelux), ale především díky úsilí týmu Sunweb se celé čelo závodu nakonec sjelo do jedné velké skupiny.

I poté dále nastupoval nezmar Tony Martin. Své štěstí zkusil i Greg Van Avermaet, ale úspěšný byl až útok Jaspera Stuyvena. Ten celý den strategicky šetřil síly a jeho kolega Mads Pedersen ho v pravý moment dostal do čela. 3 kilometry před cílem pak zaútočil a rychle si získal drobný náskok. Ten pak neustále kolísal, až se nakonec zastavil na jedné vteřině. To už ale bylo pro balík příliš pozdě a Stuyven slavil druhé vítězství svého týmu na BinckBank Tour.

Pořadí 7. etapy

# Jedzec (Stát) Tým Čas
1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 4:06:48
2 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:00:01
3 Tom Dumoulin (Niz) Team Sunweb
4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
5 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
6 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
8 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
9 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert
10 Dylan Van Baarle (iz) Cannondale-Drapac

 

Konečné pořadí

#  Jezdec (Stát) Tým Čas
1 Tom Dumoulin (Niz) Team Sunweb 24:34:33
2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:17
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:00:46
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:51
5 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:14
6 Michael Valgren Andersen (Dán) Astana Pro Team 0:01:15
7 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:53
8 Lars Boom (Niz) Team LottoNl-Jumbo 0:01:59
9 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:02:12
10 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors 0:02:23