Josef Černý ovládl královskou etapu Czech Cycling Tour a vede

nabor

Josef Černý (Elkov-Author) vyhrál 3. etapu závodu Czech Cycling Tour, která končila ve Šternberku. Ve spurtu porazil Jana Bártu (Bora-Hansgrohe), Rasmuse Guldhammera (Veloconcept) a Jana Hirta (CCC Sprandi Polkowice). Jezdec Authoru se také dostal do žlutého dresu lídra závodu.

Hned po startu v Mohelnici se vytvořil únik, kde byli zastoupeni Tomáš Bucháček (Elkov-Author), Matthias Krizek (Tirol Cycling Team), Michele Scartezzini (Sangemini – MG.Kvis) a Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team). Jejich maximální náskok se vyšplhal přes 4 minuty, ale především týmy Bora a CCC prací na čele kontrolovaly průběh závodu.

Uprchlíky dostihl balík ještě před nájezdem na finální okruhy ve Šternberku. To už tempo na čele převzali borci Elkovu. Při prvním okruhu se oddělila trojice Pawel Cieslik (Elkov-Author), Felix Großschartner (CCC Sprandi Polkowice) a Riccardo Zoidl (Felbermayr-Simplon Wels). Cieslik odpadl a do čelní skupiny se dotáhl Daniel Felipe Martínez (Willier-Selle Italia).

Ani tato trojice nezůstala na čele dlouho a tým Bora-hansgrohe je brzy dostihl. Při posledním okruhu se oddělila čtveřice Bárta, Hirt, Guldhammer a Černý. Za nimi pokračovala čelní skupina, kterou vedl tým Bardiani-CSF.

Ale snaha Italů nebyla úspěšná a čelní čtyřka si zaspurtovala o výhru. Nejlepší byl Josef Černý, který porazil Jana Bártu. Třetí Dán Guldhammer zaostal o tři vteřiny a za čtvrtým Hirtem už dojela hlavní skupina.