Šestou etapu BinckBank Tour vyhrál Tim Wellens, Tom Dumoulin jde do vedení

nabor

Tim Wellens vyhrál šestou etapu BinckBank Tour poté, co nastoupil společně s Tomem Dumoulinem, který se posunul do celkového vedení.

Dnešní únik vytvořili Tony Martin (Katusha-Alpecin), Tao Geoghegan Hart (Sky), Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac), Rory Sutherland (Movistar), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) a Pieter Weening (Roompot Nederlandse Loterij). Jejich maximální náskok se vyšplhal přes pět minut, poté však padly na čelo týmy pro celkovou klasifikaci. Velmi se ve stíhání angažoval André Greipel, který pracoval pro svého lídra Tima Wellense.

Přibližně 30 kilometrů před cílem se pelotonu podařilo odstup stlačit pod půl minutu. Únik byl již takřka pohlcen, když vyrazil Hart. Mladého Brita se zachytili Weening a Sutherland. Ovšem i oni byli zakrátko dojeti. V pelotonu již však v tu chvíli nebyl Sep Vanmarcke ani lídr celkového pořadí Lars Boom. Oba dva favorité se dnes trápili v kopcích, ale v mokrých sjezdech byli schopni svou ztrátu redukovat.

Zakrátko nastoupil Naesen. Belgický šampion jel chvíli osamoceně, ale poté atakoval Peter Sagan. Na jeho nástup zareagoval pouze Tim Wellens. Tato dvojice se přehnala přes Naesena a začali si vytvářet solidní náskok. Slovenského závodníka pak potkal defekt zadního kola. Jeho týmové auto však bylo daleko za ním, a tak trvalo takřka minutu než byla závada odstraněna. Propadl se až do skupiny Larse Booma a byl pryč ze hry o vítězství.

Poté nastoupil Dumoulin s Van Avermaetem. Zatímco Van Avermaetovi došly síly a vrátil se zpět do skupiny, vítěz letošního Gira se dostal až k Wellensovi. Tato dvojice dobře spolupracovala a nakonec právě oni bojovali o etapové prvenství. To nakonec patřilo Wellensovi, ale Dumoulin bere celkové vedení. Wellens ale ztrácí pouze 4 sekundy a tak se o vítězi rozhodne až v zítřejší poslední etapě přes legendární kopec Muur van Geraardsbergen, známý ze závodu Kolem Flander.

Pořadí šesté etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 5:04:36
2 Tom Dumoulin (Niz) Team Sunweb
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:00:17
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
5 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
6 Michael Valgren (Dán) Astana Pro Team 0:00:20
7 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
8 Nils Politt (Něm) Katusha-Alpecin 0:01:42
9 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac
10 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert

Průběžné pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Tom Dumoulin (Niz) Team Sunweb 20:27:49
2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:04
3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:46
4 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:00:52
5 Michael Valgren (Dán) Astana Pro Team 0:01:02
6 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:09
7 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac 0:02:22
8 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:02:28
9 Søren Kragh Andersen (Dán) Team Sunweb 0:02:40
10 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:03:15

1 komentář

  1. Brečím nad výsledky 6. etapy. Petr by se měl nechat přejmenovat nebo každou etapu jezdit v jiné barvě trikotu. Taková je cyklistika SILNIČNÍ nespravedlivá na rozsíl od dráhové, kterou nepovažuji za nic jiného než za předvádění se. To si Petr S.nezaslouží a přeji mu za to vše počínaje TdF, aby vyhrál po třetí titul, aby volové sklapli naprázdno.
    Váš brulda z Brna

Comments are closed.