Střet absolutních rychlostí ve Fougéres

nabor

Sedmý den pokračuje Tour de France profilově nejtranzitnější etapou z Livarotu do Fougéres.

V malebné Bretani uvidíme opět lehce zvlněný profil. Oddechovější ráz etapy dotváří fakt, že se bude startovat v ani ne třítisícovém Livarotu, jenž bude hostit Tour vůbec poprvé, a finišovat ve dvacetitisícovém Fougéres, které sice Tour již dvakrát hostilo, poprvé se zde však bude konat dojezd hromadné etapy. Z města sýru do města bot, i tak by se tato cesta dala popsat podle dominantní produkce ve startovním a cílovém místě.

Počasí bude dnes ještě lepší než včera. O pár stupňů více, o něco slunečněji. Obligátní větrné zpravodajství: kolem 20 km/h, v průběhu dne se vítr bude otáčet a odpoledne by měl vát ze severu, tedy přímo z boku. Vyloučit se nedá ani „zaďák“. Uvidíme, zda i dnes absence příhodných poryvů, mírné nerovnosti a zatočení trati zabrání dělení pelotonu.

7. etapa a spurt

Na mapě etapy najdeme klíčovou, prudkou zatáčku asi tři kilometry před cílem a zase sotva půl kilometru dlouhou cílovou rovinku. Spolu s potlučeným pelotonem předzvěst poněkud chaotického souboje. Ač ani on nemá zcela zdravý vlak, André Greipel v těsném boji o zelený dres bude potřebovat výhru a červené dresy belgické stáje by mohly kontrolovat celou etapu. Bez Tonyho Martina se bude muset obejít Mark Cavendish, i tak další žhavý kandidát na výhru. Peter Sagan zatáčky miluje a motivaci má velkou, opět jej tedy řaďme mezi tři top favority.

Nabízelo by se očekávat v Bretani útok domácí stáje, nejspíše však jen formou úniku. Jinak tu máme Degenkolba, Kristoffa, Boassona Hagena, Farrara, Bennetta, Démara, Coquarda… A ti všichni za příznivých okolností určitě mohou být mezi prvními pěti v etapě. Pokud by se BMC podařil větrný útok, mohli bychom do seznamu přidat také Grega Van Avermaeta.

Protože je dnešní etapa velmi podobná dvěma předchozím, velmi podobné jsou i časové údaje. Start ve 12:40, televizní přenosy začínají o více než hodinu a půl později.

Více informací =>