Další žlutý muž odstupuje! 2. jezdec pořadí Maillot jaune nechce!

nabor

Po včerejší 6. etapě si sice Tony Martin vyšel na pódium, ale v závodě nakonec pokračovat nebude.

Tony Martin skončil velmi bolestivě na zemi
Tony Martin skončil velmi bolestivě na zemi

Lídr závodu Tony Martin asi 800 metrů před cílem zavadil o kolo Bryana Coquarda (Europcar), zavrávoral a střetl se s Warrenem Barguilem (Giant – Alpecin), který vytvořil řetězovou reakci, když v pádu trefil Vincenza Nibaliho. Ten pro změnu k zemi poslal Naira Quintanu a trefil i zadní kolo Chrise Frooma, který musel měnit kolo. Navíc do nich vlétl i Tejay Van Garderen.

Všichni vyvázli v pořádku, až na lídra závodu Tonyho Martina, který padal na druhou stranu. Okamžitě se kolem něj objevili jeho kolegové Matteo Trentin, Julien Vermote a Michal Kwiatkowski. Ti ho doslova dotlačili do cíle, kde se Martin zůčastnil ceremoniálu (ale dres měl už na sobě), rozhovoru s reportéry a pak už se odebral na lékařskou prohlídku. Ta bohužel potvrdila nejhorší očekávání. Tony Martin má zlomenou klíční kost, musí na operaci a odstupuje ze závodu.

Tím pádem se do žlutého dresu obleče druhý muž pořadí Chris Froome. Jenže Froome ukázal gesto, které se tak často nevídá a vzhledem k solidárnosti k Tonymu, si žlutý dres dnes neobleče.

Chris Froome čeká na náhradní kolo
Chris Froome čeká na náhradní kolo