Bojovník a smolař: Quemeneur vs. Martin

nabor

Dnes byl za bojovníka vybrán jezdec Europcaru Pierrig Quemeneur, který byl v úniku. Smolařem je lídr závodu Tony Martin, který se poroučel k zemi asi 800 metrů před cílem a patrně si zlomil kliční kost.

Bojovník dne: Pierrig Quemeneur (Europcar)

Quemeneur, Van Bilsen a Teklehaimanot
Quemeneur, Van Bilsen a Teklehaimanot

Francoužští pořadatelé zvolili jednoho ze tří účastníků úniku za bojovníka a jezdec Europcaru poveze červené číslo. Společně s ním se do úniku vrhli Daniel Teklehaimanot z MTN-Qhubeky, který si odvezl puntíkatý dres a Kenneth Van Bilsen z Cofidisu. Belgičan se snažil získat cenu pro sebe, ale Quemeneur se zúčastnil už třetího úniku a pořadatelé se ho rozhodli ocenit.

 

 

Smolař dne: Tony Martin (Etixx – Quick Step)

Zraněný Tony Martin (Etixx - Quick-Step)
Zraněný Tony Martin (Etixx – Quick-Step)

Ve chvíli kdy vítězil Zdeněk Štybar, odehrával se úplně opačný příběh o 800 metrů dál, kde se jen velmi těžce za pomoci svých kolegů zvedal Tony Martin. Žlutý muž se patrně vyhýbal divákovi, neustál to a spadl na Warrena Barguila a na Vincenza Nibaliho. To vyvolalo vlnu pádů a některým lidem to překazilo možnost bojovat o vítězství. Martina do cíle dotlačili jeho kolegové, ale vůbec nevypadal dobře. Levou ruku měl pokrčenou u těla a vypadá to, že dnes ze závodu odstoupí už druhý muž ve žlutém dresu.