Stefano Pirazzi a Nicola Ruffoni neprošli těsně před startem Gira dopingovou kontrolou

nabor

Dva domácí závodníci týmu Bardiani Stefano Pirazzi a Nicola Ruffoni, neprošli dopingovou kontrolou před startem jubilejního stého Gira d’Italia, kde rozhodně neměli být jen do počtu.

Již zítra začíná jubilejní stý ročník. Tým Bardiani sem vždy přiváží jezdce konkurenceschopné ve spurtu i v horách.

Ve spurtech měli letos spoléhat na Nicolu Ruffoniho a jedním z hlavních aktérů v horských etapách a boji o modrý dres krále vrchařů měl být Stefano Pirazzi. Jenže večer před startem celé italské Grand Tour byli oba jezdci testováni na peptidy, uvolňující růstový hormon. Látka, která byla nalezena v jejich krvi je pochopitelně na seznamu těch zakázaných.

Tato fakta nejsou potvrzena a oba jezdci zatím oficiálně nebyli vyloučeni ze závodu.

Vedení týmu se k incidentu vyjádřilo striktně: „Pokud se obvinění potvrdí a prokáže se, že oba jezdci užili zakázanou látku, budou vyhozeni.“

Pirazzi na Giru získal v roce 2013 na Giru modrý dres krále vrchařů a o rok později tu vyhrál etapu. Nicola Ruffoni se letos zdál být v životní formě, když na závodě Kolem Chorvatska vyhrál dvě etapy a zařadili jsme ho do našeho seznamu nejlepších spurtérů na Giru.

Ovšem tým se může potýkat s mnohem větším problémem. Podle antidopingových pravidel může být celý tým vyloučen ze všech závodů na 15-45 dnů a je možné, že k startu na Giru nebude tento celek vůbec připuštěn.

Pro samotné dva hříšníky se může jednat o výrazný zlom jejich kariéry. Loni v březnu byla kolumbijská cyklistka María Luisa pozitivně testována na tu samou látku jako dvojice týmu Bardiani a dostala vysoký trest v podobě čtyřročního zákazu závodění.

Pokud stejný trest schytají i šestadvacetiletý Ruffoni s třicetiletým Pirazzim, může to klidně znamenat i konec jejich kariér, jelikož návrat do závodního rytmu po čtyřech letech by byl velice obtížný.