Nejtěžší sardinská etapa prozkouší Pöstlbergera


221 kilometrů a první „tisícový“ výlet na prémii druhé kategorie Genna Silana. Přesto má druhá etapa Gira podobné favority jako ta včerejší. Naplní se dnes předpoklady?

Profil 2. etapy Giro d'Italia 2017Východ Sardinie je zvlněný. Kdo by snad měl pochybnosti, ať se dívá na Giro d’Italia, ačkoli na první klasifikované stoupání si budete muset počkat více než 100 kilometrů. Vrchol prémie třetí kategorie najdeme ve městě Nuoro, správním centru provincie, v níž se pojede celá druhá polovina etapy. Je také důležitým kulturním střediskem. Bydlela tu krom jiných Grazia Deledda, jediná italská žena – držitelka Nobelovy ceny za literaturu.

Dojezd 2. etapy Giro d'Italia 2017Zatím největší překážku v závodě pak představuje „dvojka“ Genna Silana (26,6 km, 3,3 %). Sklony po relativně těžkém úvodu poleví, vrchol najdeme přes 50 kilometrů od cíle, takřka všichni rychlíci by ji měli přejet a úniku spíše uškodí, nicméně před očekávaným hromadným spurtem půjde o mocný vysavač sil. Sjezd skončí před metou 10 kilometrů, ty závěrečné budou rovné, jen úsek mezi 950 a 450 metry před páskou míří do necelých 2 %. Problém představují předchozí zatáčky, poslední z nich dva kilometry před cílem spojená s přejezdem kolejí. I když by mělo být teplo a sucho, nic příjemného.

Gaviria, Ewan, Greipel, Modolo, Sbaragli, Nizzolo či Bennett zůstávají také dnes favority, jen trochu zamlženějšími. Své ambice ale mohou mít i klasikáři a milovníci redukovaných spurtů, Nathan Haas, Luis León Sánchez, Gasparotto, Battaglin.. Podobně v týmu Wilier Triestina by před Mareczkem mohly dostat přednost zájmy Pozzata.

Růžového Pöstlbergera ohrozí obě skupiny. Má-li si dres uchovat, nesmí nikdo, kdo včera dojel v balíku, úspěšně odjet. Pokud dojede do třetího místa Ewan, respektive do druhého Greipel, popřípadě (což je nepravděpodobné) vyhraje Brutt a Pöstlberger se nezúčastní spurtu, trikot ztratí. Pokud vyhrají, mají šanci na zisk růžového dresu rovněž spurteři, kteří včera dojeli vpředu, byť bez bonifikace – Modolo, Stuyven, Bennett, Nizzolo, Sbaragli… Ti ale musejí spoléhat na zaváhání Ewana s Greipelem.

Druhá etapa Giro d’Italia 2017 začíná v 11:55, přenosy podobně jako včera od 13:05, dojezd po páté odpolední. Stejná zůstává i naše nabídka – tipněte si na Facebooku vítěze etapy a zasoutěžte si o ceny.