Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Nairo Quintana a André Greipel

nabor

Do posledního dílu našeho seriálu jsme si schovali největšího favorita celého ročníku – Naira Quintanu. Závěrečným spurtérem je André Greipel, jeden z nejúspěšnějších posledních let.

Nairo Quintana

Sedmadvacetiletý Kolumbijec se vyšvihl během posledních let mezi nejlepší cyklisty na světě. Všechny zaskočil svým druhým místem na Tour de France 2013. Ani ne o rok později již stál na nejvyšším stupínku Grand Tour, když dokázal vyhrát Giro. Na Vueltě si také vedl dobře, ale když v trikotu lídra spadl v časovce a následující den znovu, vzdal.

V roce 2015 se pokusil vyhrát Tour de France, jenže Frooma byl schopen odpárat až v posledních dvou horských etapách, a tak na něj zbylo znovu druhé místo. V roce 2016 má stejný cíl – starou dámu Tour de France. Jenže se spíše trápí, a tak je nakonec rád za třetí místo.

Na Vueltě se již zdá jako vyměněný. Po vítězství v etapě na Lagos de Covadonga, vypadá jako nejsilnější jezdec v závodě. Jenže poté se vzpamatoval Froome, který již udržuje svou ztrátu, spíše ji snižuje. To je pro Quintanu špatná zpráva, jelikož v časovce by mohl o své vedení přijít. Proto v patnácté etapě, společně s většinou svého týmu, reaguje na útok Alberta Contadora hned v úvodu etapy. Na Frooma najíždí hodně přes dvě minuty a rázem vypadá jeho pozice lépe. V časovce sice výrazně ztrácí, ale může si to dovolit. Následující den vedení poměrně bez problémů udrží.

Letos volí riskantní variantu – pokusí se získat double Giro-Tour. Jak si povede v prvním z jeho cílů, tedy italském Giru, se dozvíme brzy.

André Greipel

Německý spurtér je možná závodník s nekonzistentnější formou co jsme za poslední roky mohli vidět. Od roku 2006 pravidelně absolvuje alespoň jednu Grand Tour a od roku 2008 vítězí alespoň v jedné etapě.

Svou obdivuhodnou sérii započal v sedmnácté etapě na Giru 2008. Do dnešního dne na Grand Tour vyhrál 21 etap! Letos mu budou na Giru hlavní konkurencí jezdci, kteří jsou i o deset let mladší. Loni si s nimi německá Gorila poradila a vyhrála hned tři etapy. I letos se zdá být ve výborné formě, když vyhrál etapu na Paris-Nice i Volta ao Algarve. Otázkou je také, zda závod dokončí. Loni vzdal, i přes to, že vedl bodovací klasifikaci, s vidinou blížící se Tour de France. Letos pro něj může být i lákadlo růžový dres, jelikož první etapa je rovinatá.

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel