Spurt 2. etapy Arctic Race of Norway opanoval domácí Alexander Kristoff

nabor

Netrvalo to ani 24 hodin a čerstvý evropský šampion si spravil chuť po sedmém místě v úvodní etapě. Ve spurtu na ranveji vojenského letiště Bardufoss ukázal Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin) svou dominanci a dojel si pro jasné vítězství. Druhé místo obsadil Hugo Hofstetter (Cofidis) a třetí Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert). Na čele závodu zůstává Dylan Teuns z BMC.   

Druhý závodní den Arctic Race of Norway představoval ideální kořist pro spurtery. 184,5 kilometru, jen dvě stoupání 2. kategorie a finiš na vojenském letišti. Přes nepřesvědčivý výkon v první etapě byl tak největším favoritem na vítězství domácí Alexander Kristoff.

Marná snaha sixtetu

Přes mizivou šanci na úspěch zkusila šestice jezdců štěstí v úniku dne. Osamocenými bojovníky byli od 20. kilometru Erwann Corbel (Fortuneo-Oscaro), Dimitri Claeys (Cofidis), Elias Spikseth (Team Fixit.no), Nikolay Mihaylov (CCC-Sprandi Polkowice), Javier Megias Leal (Novo Nordisk) a Zhandos Bizhigitov (Astana). BMC na čele pelotonu ale povolilo odjet skupině maximálně na rozdíl 3:20. Naděje uprchlíků vzaly definitivně za své po projetí druhou spurterskou prémií 14 kilometrů před cílem.

Předčasná radost

Na velké sólo se následně vydal domácí Truls Korseath (Astana), jehož náskok vydržel až do druhého ze tří plánovaných průjezdů cílem. Nor se buď přepočítal, nebo si chtěl užít svou chvilku slávy. Tak jako tak zvedal při průjezdu cílovou rovinkou ruce předčasně. Jako by ale předznamenal, že to dnes bude pro severský stát šťastné odpoledne.

Dominance Katushy

S blížícím se opravdovým cílem etapy totiž převzal do rukou otěže závodu tým Katusha-Alpecin. Na posledním kilometru nasadil Reto Hollenstein brutální tempo, ve kterém pokračoval zkušený Michael Mørkøv. Ten přivedl Alexandra Kristoffa na posledních 200 metrů ve skvělé pozici a Nor nedal ostatním jezdcům sebemenší šanci.

Na čele závodu zůstává Dylan Teuns (BMC), kterého dnes díky bonifikačním vteřinám mohutně stahoval Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert). Belgičan nicméně vedení o dvě vteřiny udržel a zítřejší etapa s dojezdem na vrchol Finnvikdalen by měla svědčit právě jemu.

Pořadí 2. etapy

# Rider Name (Country) Team Result
1 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 4:14:20
2 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert
4 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
5 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
6 Kristoffer Halvorsen (Nor) Joker Icopal
7 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
8 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo
9 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic Aqua Protect
10 Lietaer Eliot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise

 

Celkové pořadí po 2. etapě

# Rider Name (Country) Team Result
1 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 7:50:23
2 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:02
3 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 0:00:03
4 August Jensen (Nor) Team Coop 0:00:07
5 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:00:11
6 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal 0:00:12
7 Lietaer Eliot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:13
8 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo
9 Börn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
10 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM