Sam Bennett vyhrál 2. etapu Czech Cycling Tour

nabor

Sam Bennett (Bora-hansgrohe) ovládl spurt ve 2. etapě závodu Czech Cycling Tour, která končila ve Frýdku-Místku. Ve finiši porazil Jana Tratnika (CCC Sprandi Polkowice) a Roka Korošece (Amplatz-BMC). Sam Bennett se i díky bonifikaci dostal i do žlutého dresu lídra závodu.

Hned v úvodu etapy se oddělila pětice závodníků – Kasper Asgreen (Team Veloconcept), Edoardo Affini (SEG Racing Academy), Andriy Vasylyuk (Koloss Cycling Team), Daniel Lehner (Felbermayr-Simplon Wels) a Niccoló Salvietti (Sangemini-MG.Kvis). Po defektu však skupinu brzy opustil Affini a v kopcích ho následoval i Asgreen.

V jednom ze sjezdů došlo k pádu, který postihl i vedoucího muže Pawla Cieslika (Elkov-Author). Mezitím jezdci v úniku vedli boj o vrchařské prémie. Na všech triumfoval Daniel Lehner a pro zítra oblékne dres nejlepšího vrchaře.

Při nájezdu na finální okruhy ve Frýdku-Místku byli uniknuvší jezdci dostihnuti. Na okruzích své štěstí zkusili Michael Kukrle (Elkov-Author) a Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF). Ale ani jim nebylo přáno dojet na čele až do cíle a to díky snaze týmu Bora-hansgrohe.

A tento tým svoji snahu dotáhl až do úspěšného konce, když Jan Bárta s Pascalem Ackermannem rozjeli pro Sama Bennetta spurt a ten nenechal nikoho na pochybách, že je na tomto závodě největší spurterskou hvězdou a zvítězil.

Zítra nás čeká velmi důležitá etapa z Mohelnice do Šternberku, kde na finálových okruzích, které vedou i přes místní stoupání Ecce Homo, loni o svém triumfu rozhodl Diego Ulissi (Lampre-Merida – UAE Team Emirates).