Dnes sprint na Monte Berico

nabor

Nejprve projížďka pár metrů nad hladinou moře, pak svižný dojezd. Takový charakter bude mít 12. etapa Giro d’Italia, jíž zavrcholí krátké městské stoupání ve Vicenze.

Giro opět odstartuje v místě minulého dojezdu, Imole, a zamíří na sever. Nejprve po rovině, pak přijde prémie čtvrté a třetí kategorie a poslední kilometr obstará Monte Berico (oficiálně s 1,2 km, 7,1 %). I to je klasifikováno – jako čtvrtá kategorie. Lehce pikantní bude etapa pro tým Astana, neboť i její členové se ocitnou jen kousek od Padovy, z níž vůči týmu srší hromy blesky.

Lehce se ochladí, teploty kolem dvacítky doplní podmračené počasí s možností bouřek. Nicméně sjezdy by dnes neměli hrát tak klíčovou roli.

12. etapa Gira bude na konci nahrávat znovu klasikářům

Je otázka, zda se dočkáme útoků top favoritů na celkové pořadí. Včera jsme viděli v akci Contadora, nicméně ten pořád čelí bolesti a možná chtěl také vyslat zprávu o neútočení směrem k dnešku. Fabio Aru vypadal včera povadle, Urán spadl a tak asi největší ambici a schopnost útočit budou mít penalizovaný Porte a zdejší vítěz z roku 2013 – tehdy ovšem z úniku – Giovanni Visconti.

Jinak budou ve hře hlavně zklamaní adepti na včerejší výhru, kterých je nespočet. Gilbert, Matthews, Ulissi, Mezgec, Bole, Felline, Paterski a také Lobato. Naprostou senzací by byla hattricková výhra uprchlíků, byť v kopcovitém závěru nic není nemožné.

Zejména poslední hodina dnešní etapy by mohla být hodně zajímavá. Pokud tedy budete mít čas, žhavte televizory kolem čtvrt na pět.

2 KOMENTÁŘE

  1. Máte pravdu, každý rok se v Itálii něco přihodí, ale v tomto případě musím říci „pravidla jsou pravidla“. Bohužel, ať se nám to líbí nebo ne.

  2. Penalizace Porteho je výrazné ovlivnění závodu. Je na čase se ozvat. V loňském roce to byly zmatky kolem anulování sjezdu, letos vyřazení jednoho z favoritú, co vymyslí Italové příští rok?

Comments are closed.