Ilnur Zakarin vítězem 11. etapy Gira

nabor

Ilnur Zakarin (Katusha) vyhrál 11. etapu na Giru poté, co se odtrhl z původního úniku. V růžovém dresu se udržel Alberto Contador.

Únik dne na mokré silnici na Giru
Únik dne na mokré silnici

Do úniku se dnes pustilo 10 závodníků. Franco Pellizoti (Androni – Sidermac), Ilnur Zakarin (Katusha), Rubén Fernandéz, Beňat Intxausti (oba Movistar), Carlos Betancur, Matteo Montaguti (oba AG2R), Marek Rutkiewicz (CCC), Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) a Diego Rosa (Astana). Postupně se na čele balíku objevili jezdci týmu BMC a dokázali natrhat peloton. Ale všichni velcí favorité zůstali na čele. Tým BMC pak upustil tempo a za únikem, který měl v tento moment asi 1:30 minuty náskok, vyslal Stefana Künga. Mezitím se ale dělil i únik. Nejdříve odpadl Rubén Fernandéz, pak i Matteo Montaguti a Marek Rutkiewicz.

BMC na čele pelotonu Giro dItalia 2015
BMC na čele pelotonu

Po BMC převzala tempo Orica, která jela na Matthewse a Gerranse a Tinkoff, který na mokré silnici chránil růžového muže. Küng předvedl sympatický pokus, ale uvízl mezi únikem a balíkem, který ho dojel. Na vrchařské prémii zaútočil Ilnur Zakarin, který jel na etapové prvenství. Únik dále spolupracoval a snažil se Zakarina dojet.  Ten si však vypracoval velmi dobrý náskok. V balíku došlo k pádu. Při nájezdu na cílovou rovinku se k zemi poroučel Rigoberto Uran a znovu začal ztrácet. Tím se i balík nadělil a odpadli další jezdci. Naštěstí pro Etixx se jejich lídr vrátil do balíku. Byl celý podřený, tak uvidíme, jak se to s ním vyvine dál.

Končilo se na trati, kde se proháněly vozy F1 - Imola
Končilo se na trati, kde se proháněly vozy F1

10 kilometrů před cílem měl Zakarin náskok přes 1:30 minut. Ale týmům BMC a Orice už došli lidi, kteří by táhli tempo a týmy pro celkové pořadí neměly důvod ho dojet. Zakarinovi se otevřela cesta k triumfu na Giru a ani únik se nepřibližoval, protože tempo táhl pouze Ryder Hesjedal.

6 kilometrů před cílem vypálil lídr závodu Alberto Contador. Fabio Aru se na čele neobjevil, byl tam pouze Dario Cataldo. Aru se také pokoušel reagovat, ale nepovedlo se mu to. Naštěstí pro něj to Cataldo zalepil a 4 kilometry před cílem byli zase všechni pohromadě. Z vítězství se tak mohl radovat Ilnur Zakarin.

Leopold König i Roman Kreuziger dokončili v hlavním poli. V celkové klasifikaci zůstali na stejných pozicích. Petr Vakoč dokončil na 101. místě a ztratil 19:09 minut. V celkovém pořadí je na 120. místě a zaostává o 1 hodinu a 50 minut.

Top 10 etapy

Giro d´Italia 2015 Jezdec Tým čas
1 Ilnur Zakarin Katusha 3.55:08
2 Carlos Betancur AG2R 0:53
3 Franco Pellizotti Androni – Sidermac ,,
4 Beňat Intxausti Movistar ,,
5 Diego Rosa Astana ,,
6 Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo ,,
7 Ryder Hesjedal Cannondale – Garmin ,,
8 Maciej Paterski CCC 0:58
9 Philippe Gilbert BMC ,,
10 Juan José Lobato Movistar 1:02

Celkové pořadí

Giro d´Italia 2015 Jezdec Tým čas
1 Alberto Contador Tinkoff-Saxo 46:54:19
2 Fabio Aru Astana 0:03
3 Mikel Landa Astana 0:46
4 Dario Cataldo Astana 1:16
5 Roman Kreuziger Tinkoff-Saxo 1:46
6 Rigoberto Uran Etixx-Quick Step 2:10
7 Giovanni Visconti Movistar 2:12
8 Damiano Caruso BMC 2:20
9 Andrey Amador Movistar 2:24
10 Leopold König Sky 2:30